Parakstīts līgums par 214,3 miljonu eiro Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta finansējumu 'Rail Baltica'
Foto: Publicitātes attēli

Baltijas valstu kopuzņēmums 'RB Rail" AS Igaunijas Ekonomikas un komunikācijas ministrijas, Latvijas Satiksmes ministrijas un Lietuvas Transporta un komunikācijas ministrijas vārdā parakstīja divus pārrobežu līgumus ar Inovāciju un tīklu izpildaģentūru (INEA) par Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF) finansējumu Rail Baltica projektam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šo divu līgumu kopējais budžets ir 214,3 miljoni eiro, no kuriem CEF finansējums nepārsniedz 182,2 miljonus eiro, veidojot 85% no kopējām projekta izmaksām. Atlikušos 15% finansēs Baltijas valstu valdības.

Lēmumu par finansējuma piešķiršanu CEF komiteja pieņēma 2020. gada 16. jūlijā, un tas attiecās uz 2019. gada CEF transporta konkursu, kuru īsteno INEA.

"Šis papildu ES finansējums ļaus projektam turpināt būvniecības darbus galvenajos pasažieru termināļos Igaunijā un Latvijā un nodrošināt pamattrases posma izbūvi no Kauņas līdz Lietuvas - Latvijas valstu robežai. Turklāt, šis finansējums ļaus turpināt darbu galveno dzelzceļa apakšsistēmu izstrādē, reģionālo staciju un infrastruktūras uzturēšanas objektu plānošanā un projektēšanā visās trīs Baltijas valstīs," skaidro "Rail Baltica" kopuzņēmuma "RB Rail" AS valdes priekšsēdētājs Agnis Driksna.

Saskaņā ar līgumu, 128,2 miljoni eiro piešķirti dažādām būvniecības darbībām, tai skaitā: Rīgas Centrālās stacijas dzelzceļa posms (II kārta), lidostas Rīga dzelzceļa posms (II kārta), Ulemistes pasažieru terminālis (II fāze), piekļuve Mūgas kravas terminālim (I fāze), būvniecības darbiem daļai no sliežu ceļa Lietuvā posmā no Kauņas līdz Lietuvas - Latvijas robežai.

Turklāt otrajā līgumā aptuveni 86,1 miljons eiro tiks ieguldīts būvprojektēšanā un plānošanā, tostarp elektroapgādes un dzelzceļa kontroles un vadības apakšsistēmu sagatavošanā.

Tāpat ES finansējums tiks izmantots "Rail Baltica" infrastruktūras apkalpes objektu, reģionālo staciju un pieturu plānošanai un projektēšanai, lai nodrošinātu, ka jaunā dzelzceļa līnija veido jaunus reģionālos dzelzceļa transporta pakalpojumus Baltijas valstīs. Visbeidzot, tas iekļauj arī turpinājumu zemju atsavināšanai visās Baltijas valstīs, kas kopā ar projektēšanu, ir nepieciešams priekšnosacījums būvdarbu uzsākšanai.

Kopā ar iepriekš parakstītajiem līgumiem "Rail Baltica" no ES un valstu līdzekļiem jau ir nodrošinājusi projektam aptuveni 1,12 miljardus eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rail Baltica Satiksmes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form