Pasaules Uzņēmējdarbības kausā Latviju pārstāvēs jaunuzņēmums 'Longenesis'
Foto: Publicitātes foto/Swedbank

Noslēdzies Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (Entrepreneurship World Cup – EWC) Latvijas nacionālais fināls, kur pieci perspektīvi Latvijas jaunuzņēmumi sacentās par iespēju nokļūt globālajā finālā Rijādā, Saūda Arābijā, kā arī par balvu fondu 1 miljona ASV dolāru apmērā. Pēc žūrijas balsojuma par Latvijas uzvarētāju kļuva uzņēmums "Longenesis" – veselības tehnoloģiju jaunuzņēmums no Rīgas, kas paātrina farmācijas industrijas klīnisko pētījumu gaitu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt skatītāju simpātijas balvu ieguva "Uniscopia Group", kas izstrādājis e-komercijas platformu "Printscopia", saviem klientiem piedāvājot gan iegādāties dažādus ar 3D tehnoloģiju radītus produktus, gan arī pašiem pasūtīt dažādu 3D produktu izveidi.

Latvijas fināla uzvarētājs saņēma īpašu kausu, ceļazīmi uz starptautisko biznesa konferenci "WebSummit" Lisabonā, Portugālē, kā arī dalību Pasaules Uzņēmējdarbības kausa akseleratorā. Visiem pieciem fināla dalībniekiem būs iespēja apgūt "Franklin Covey" biznesa treniņus un saņemt konsultācijas izcilības sasniegšanai.


Pēc uzvaras Latvijas nacionālajā finālā, jaunuzņēmums "Longenesis" savu ceļu turpinās nākamajā kārtā – globālā līmenī, sacenšoties ar vēl 200 valstu uzvarētājiem, lai iekļūtu TOP100 labāko uzņēmumu vidū. Lai labāk sagatavotos Pasaules Uzņēmējdarbības kausa globālajam finālam, "Longenesis" piedalīsies īpašās tiešsaistes apmācībās, kuru ietvaros tiks nodrošinātas mentoringa sesijas starptautisku mentoru pavadībā ar mērķi labāk izprast jaunuzņēmuma šī brīža attīstības stadiju un potenciālās izaugsmes iespējas. Globālais fināls norisināsies šī gada novembrī Rijādā, Saūda Arābijā un uz to tiks uzaicināti TOP25 labākie uzņēmumi.

Nacionālā fināla uzvarētājs – "Longenesis"– ir veselības tehnoloģiju jaunuzņēmums no Rīgas, kas paātrina farmācijas industrijas klīnisko pētījumu gaitu, vienlaikus nodrošinot drošu un caurskatāmu pacientu datu apstrādi.

"Mūsu uzvarētājam priekšā vēl ir liela konkurence, lai nokļūtu TOP25, taču mūsu pieredze rāda, ka ar degsmi un aizrautību par savu biznesa ideju iespējams ir viss! Pērn Latviju pārstāvošais uzņēmums "HyMet.eu" iekļuva TOP25, savu ideju prezentējot uz globālas skatuves. Ticu, ka arī šī gada uzvarētājam – "Longenesis" – gūtā pieredze nacionālajā finālā ir pirmais lielais solis uz globālu atpazīstamību un jaunajiem biznesa pavērsieniem," saka Lauris Mencis, "Swedbank" vadītājs Latvijā.

Pasaules Uzņēmējdarbības kausa Latvijas nacionālajā finālā piedalījās pieci uzņēmumi – "Longenesis", "My3D.Cloud", "Naco Technologies", "OX Drive" un "Uniscopia Group".

"Swedbank" kopš 2020. gada oktobra kļuvusi par "Global Entrepreneurship Network" pārstāvi Latvijā. Šī pārstāvība paver tiesības jau otro reizi organizēt EWC nacionālo finālu Latvijā. Šogad tika aicināti pieteikties tie Latvijas uzņēmumi, kas ir reģistrēti un dibināti Latvijā, sākot no 2016. gada ar apgrozījumu līdz pieciem miljoniem eiro.

Pasaules Uzņēmējdarbības kausa Nacionālo finālu rīko "Swedbank" kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un "Riga TechGirls".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.