Projektam 'Rail Baltica' par 644 tūkstošiem eiro izstrādās jaunākās paaudzes transporta pieprasījuma modeli
Foto: Publicitātes foto

"Rail Baltica" kopuzņēmums "RB Rail" AS parakstījis līgumu ar "TRT Trasporti e Territorio" par "Rail Baltica" transporta pieprasījuma modeļa ieviešanu, informē uzņēmuma pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī līguma kopējais budžets ir 644 000 eiro, un pabeigt projektu ir paredzēts 2022. gada sākumā.

Transporta pieprasījuma modeļa galvenais mērķis ir prognozēt pasažieru un kravas pieprasījumu pirmajos 30 "Rail Baltica" darbības gados. To izmantos, lai prognozētu "Rail Baltica" pasažieru un kravas pārvadājumu izvēli attiecībā uz ceļojuma veidiem un maršrutiem. Šāda informācija tiks izmantota, lai precizētu un pabeigtu "Rail Baltica" infrastruktūras projektēšanu un darbības plānošanu. Turklāt modelis sniegs nepieciešamo informāciju, lai izstrādātu turpmākās projekta aktivitātes, tajā skaitā nākamo izmaksu-ieguvumu un sociālekonomisko analīzi, kā arī veicot projekta finanšu plānošanu.

Ar modeļa izstrādi sākas nākamais "Rail Baltica" plānošanas posms, kas balstās uz jau sagatavoto izmaksu-ieguvumu analīzi un vilcienu kustības plānu. Modeli veidos konsultāciju uzņēmums "TRT Trasporti e Territorio", kam ir ievērojama pieredze transporta pētījumu vadīšanā. Uzņēmums ir strādājis ar tādiem projektiem kā, piemēram, Eiropas mēroga multimodālā transporta modeli "Trimode", kas ir tapis pēc Eiropas Komisijas pasūtījuma.

"TRT Trasporti e Territorio" sadarbības partneris ir Vācijas vadošais transporta modelēšanas konsultāciju uzņēmums "PTV CEE Sp.", kas izstrādājis vienu no pasaulē visplašāk izmantotajām integrētajām programmatūras platformām "Visum", un tas kalpos kā garants augsta līmeņa atbalsta nodrošināšanai.

"Mūsu nākamās paaudzes transporta pieprasījuma modelis, kas tiks izstrādāts kopā ar pieredzējušiem partneriem, ne tikai uzlabos "Rail Baltica" komerciālo un operacionālo plānošanu, bet arī kļūst par paraugu visam Baltijas reģionam. Tas palīdzēs analizēt pilsētu, reģionālās un nacionālās mobilitātes plānus, tādējādi vēl vairāk veicinot savienojamības un sociālekonomiskās attīstības priekšrocības, ko "Rail Baltica" sniegs Baltijas reģionam un ārpus tā. Turklāt, modelis ļaus kvantitatīvi novērtēt "Rail Baltica" līnijas iespējamo ietekmi uz mobilitāti Baltijas valstīs vidējā un ilgtermiņā," skaidro "Rail Baltica" kopuzņēmuma "RB Rail" AS transporta ekonomists Stefano Manzo.

Iesaistot vietējās un reģionālās ieinteresētās puses, piemēram, citu transporta veidu infrastruktūras pārvaldītājus un pakalpojumu sniedzējus, pašvaldības, NVO un citus plašākas mobilitātes ekosistēmas dalībniekus, transporta pieprasījuma modelis veicinās Rail Baltica sinerģiju ar nacionālajiem mobilitātes plāniem. Papildus tam, tas identificēs nacionālās un starptautiskās transporta un vides politikas ietekmi uz "Rail Baltica" ekonomiskā koridora sniegumu nākotnē.

Īpaša uzmanība tiks pievērsta reģionālajām un starptautiskajām "Rail Baltica" pasažieru stacijām un intermodālajiem kravu termināļiem, nodrošinot detalizētus pasažieru un kravu plūsmu aprēķinus. Pieprasījuma modelis tiks regulāri atjaunināts un līdz ar to nākotnē palīdzēs optimizēt pasažieru staciju, kā arī kravu pārvadājumu lielumu un apjomu. Modelis arī nodrošinās kritiski svarīgu informāciju potenciālajiem biznesa partneriem, tostarp pakalpojumu sniedzējiem un investoriem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

RB Rail Eiropas Komisija Rail Baltica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form