Rīgas Stradiņa universitāte atklāj savu biznesa inkubatoru
Foto: Paula Čurkste/LETA

Lai veicinātu studentu, absolventu un citu interesentu inovētspēju, līderības prasmes un pirmos soļus uzņēmējdarbībā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šonedēļ atklāj savu biznesa inkubatoru "B-Space".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē universitātes pārstāve Ieva Nora Gediņa, tā būs droša vide, kur attīstīt jau skaidras, kā arī vēl pavisam zaļas biznesa idejas.

Vienlaikus gaidīti ir arī dalībnieki, kuriem pagaidām vēl nav konkrētas ieceres, bet vien apjausma par vēlmi darboties uzņēmējdarbības un inovāciju jomā.

Inkubators "B-Space" darbosies Pārdaugavā, netālu no RSU centrālās ēkas – Vīlipa ielā 12, kur pieejamas bezmaksas koplietošanas telpas ar visu nepieciešamo aprīkojumu (wi-fi, biroja tehniku, tikšanās un atpūtas telpām, kā arī virtuvi). "Šajās telpās inkubatora dalībnieki varēs eksperimentēt un idejot, rast domubiedrus, veidot komandas, konsultēties ar ekspertiem, saņemt mentoru atbalstu un piedalīties "B-Space" rīkotajos pasākumos," stāsta Gediņa.

"Lai inovācijas izaugtu līdz pasaules vērienam, ir nepieciešama gan domapmaiņa ar un starp pētniekiem un uzņēmējiem, gan arī finansējuma piesaiste. Inkubators ir nepieciešamais posms inovāciju kultūras veicināšanā mūsu augstskolā un ārpus tās," saka RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa, piebilstot, ka inkubators "B-Space" darbojas RSU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta paspārnē, kam ir plaša pieredze sadarbības veicināšanā starp akadēmisko un uzņēmējdarbības vidi.

Atbalstu topošajiem uzņēmējiem "B-Space" piedāvā jau kopš oktobra, kad startēja pirmsinkubācijas jeb PINK programma. Tās ir iesildošas iknedēļas tiešsaistes lekcijas topošajiem uzņēmējiem trīs mēnešu garumā. PINK programmā startējuši 60 dalībnieki, starp kuriem ir gan RSU studenti, absolventi un darbinieki, gan citi interesenti.

"Pieredze ar PINK liecina, ka inkubatora piedāvājums piesaista kā sociālo zinātņu, tā veselības aprūpes studentus un absolventus. RSU Biznesa inkubatora unikalitāte slēpjas tajā, ka, apvienojot sociālās zinātnes un veselības aprūpes jomu, ir iespēja rasties īpaši inovatīvām idejām," norāda jaunā inkubatora vadītājs Kristaps Zaļais.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Rīgas Stradiņa universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form