Saeimas komisija aicina MK steidzami risināt ostu darbības problēmas; ostu asociācija priecīga par likuma grozījumu nevirzīšanu
Foto: DELFI

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien,iepazīstoties ar situāciju Latvijas ostu darbībā, konstatēja būtiskas problēmas ostu pārvaldībā un aicināja Ministru kabinetu (MK) nevilcināties ar priekšlikumu izstrādi to risināšanai, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komisijas deputāti uzklausīja Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā (ATPL), Baltijas asociāciju Transports un loģistika (BATL), Ārvalstu Investoru padomes (ĀIP), Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas (LTBA) un citu tranzīta nevalstisko organizāciju pārstāvju viedokļus par Latvijas lielo ostu darbību. Deputāti konstatēja, ka būtiskākās problēmas tajā ir nevienlīdzīgas konkurences apstākļi uzņēmējiem, caurspīdīguma trūkums, interešu konflikti, ostu pārvaldītājiem iesaistoties komercdarbībā. un labas pārvaldības principu neievērošana.

Komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis (ZRP) uzsvēra, ka tiesiskās nenoteiktība mazina ārvalstu un citu neatkarīgo investoru interesi par Latvijas ostām, un norādīja uz nepieciešamību pēc iespējas ātrāk pievērsties šo problēmu risināšanai. Savukārt ĀIP vērsa komisijas deputātu uzmanību uz Latvijas ostu zemo konkurētspēju, ko pierāda starptautiskie ostu konkurētspējas novērtējumi.

Komisija uzklausīja arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edmundu Sprūdžu (ZRP) un satiksmes ministru Aivi Roni, kurš arī piekrita, ka lielo ostu darbībā ir vajadzīgas izmaiņas, tai skaitā ir nepieciešami pasākumi Latvijas ostu konkurētspējas paaugstināšanai. Ronis informēja, ka valdībā tiks veidota darba grupa, kura strādās pie priekšlikumiem ostu darbības problēmu risināšanai un pirmo rīcības plānu varētu paziņot 1.jūnijā.

Komisijas deputāti aicināja valdību nevilcināties ar priekšlikumu izstrādi un sniegt MK redzējumu un priekšlikumus situācijas risināšanai līdz1.aprīlim. Komisija vienojās atvērt grozījumiem likumu par ostām un aicināja valdības darba grupu, Ministru prezidentu un ārvalstu investorus priekšlikumus ostu darbības uzlabošanai komisijā iesniegt līdz šā gada 1.aprīlim.

Komisijas vadītājs Dombrovskis portālam "Delfi" uzsvēra, ka komisijā panākta vienošanās – 1.aprīlī Ostu likums grozījumiem tiks atvērts jebkurā gadījumā, arī tad, ja no valdības darba grupas priekšlikumi līdz tam brīdim nebūs nākuši.

Savukārt Latvijas Ostu asociācija, kuras amatpersonas ir Ventspils un Liepājas mēri Aivars Lembergs un Uldis Sesks, kā arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks, trešdienas vakarā izplatītā paziņojumā pauda gandarījumu, ka "Saeimas komisija neļauj sasteigt nepārdomātus Ostu likuma grozījumus".

"Uzklausot visu pušu argumentus, komisija nolēma, ka pagaidām likuma atvēršanai nav pamata, bet darba grupa Satiksmes ministrijas (SM) pakļautībā turpinās šī jautājuma izvērtēšanu," šāda bija Ostu asociācijas interpretācija par sēdes iznākumu.

Latvijas Ostu asociācija paziņojumā pauž gandarījumu par Saeimas komisijas lēmumu un par to, ka darba grupa strādās SM pakļautībā norādot, ka tas, "cerams, rezultātā ļaus izvairīties no tik svarīga tautsaimnieciska jautājuma pārliekas politizēšanas un atsevišķu interešu lobēšanas".

"Latvijas ostu asociācija ir gatava konstruktīvam tālākam darbam, lai sadarbībā ar citiem nozares ekspertiem atrastu labāko variantu, kā Latvijas ostu un tās uzņēmēju darbu padarītu vēl veiksmīgāku," pauž asociācija, kura pārstāv Ventspils, Rīgas un Liepājas brīvostu vadību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aivars Lembergs Andris Ameriks Satiksmes ministrija Uldis Sesks Vjačeslavs Dombrovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form