'Swedbank' rīko uzņēmēju pieredzes dienas
Foto: Shutterstock

Šodien sākas pieteikšanās "Uzņēmēju pieredzes dienām", kur viņi aicināti dalīties pieredzē un zināšanās biznesa attīstībai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules uzņēmējdarbības nedēļa no 7. līdz 17. novembrim notiek vairāk nekā 180 pasaules valstīs. Banka arī šogad aicina piedalīties ne tikai tos, kam pieder savs bizness, bet arī ekspertus, uzņēmumu darbiniekus, valsts institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kā arī mācībspēkus, kuri saistīti ar uzņēmējdarbības jomu. Uzņēmēju pieredzes dienu digitālo platformu nodrošina "Swedbank", iniciatīvu organizējot sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

"Izaicinošos laikos pieredze palīdz rast efektīvākos risinājumus, savukārt atbalsts - drosmi un idejas nākotnes panākumiem, tāpēc jau piekto gadu rosinām dažādu nozaru uzņēmējus dalīties pieredzē, lai nonāktu pie jaunām biznesa idejām, efektīviem risinājumiem, kā arī iedrošinājuma un atbalsta mainīgajā vidē. Šī pieredzes apmaiņas iniciatīva mudina sadzirdēt un izprast, kā citi uzņēmēji vai organizācijas risina līdzīgas problēmas, tā nonākot pie jaunām atziņām, pieņemot labāko lēmumu savam biznesam. Uzņēmēju pieredzes dienas līdz šim ļāvušas dalīties pieredzē vairāk nekā 400 uzņēmumiem Latvijā, kuru labās atsauksmes un ieguvumi mudinājuši šo iniciatīvu turpināt," saka "Swedbank" Uzņēmumu pārvaldes vadītāja v.i. Jevgenijs Ivanovs.

Uzņēmēju pieredzes dienu laikā 8. novembrī arī "Swedbank" eksperti sniegs ieskatu dažādu nozaru aktuālākajās tendencēs.

"Jaunas zināšanas un labās prakses pārņemšana ir katra uzņēmuma iespēja ātrāk augt un sasniegt labākus rezultātus. Vienlīdz noderīga var būt gan citu uzņēmumu pieredze, gan valsts sniegtais atbalsts. Saskaņā ar Latvijas Bankas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) datiem, tie uzņēmumi, kuri izmanto valsts atbalstu, ir par 30% noturīgāki eksporta tirgos, tādēļ aicinām izmantot Uzņēmēju pieredzes dienas, lai uzzinātu vairāk gan par valsts atbalsta iespējām, gan to, kā šī brīža aktuālākos izaicinājumus ar energoresursu cenām vai darbaspēka nepietiekamību risina citi uzņēmumi," aicina LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Šobrīd uzņēmēju kopienai ir ļoti svarīgi turēties kopā, ģenerēt jaunas idejas un apmainīties pieredzē, lai iespējami ātri tiktu pāri krīzes radītajām grūtībām un atgrieztos uz izaugsmes ceļa, uzskata LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Pasaules uzņēmējdarbības nedēļa (Global Entrepreneurship Week) ir starptautiska kustība, kuras laikā dažāda veida pasākumi notiek vairāk nekā 180 valstīs Tā tika sākta 2008. gadā ar nacionālajām kampaņām 77 valstīs un ir paplašinājusies līdz aptuveni 10 miljonu dalībnieku iesaistei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.