Turpmāk varēs sertificēt velna auzas sēklu
Foto: Reuters/Scanpix

Turpmāk Latvijā varēs sertificēt arī velna auzas sēklu, apstiprinot Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus labības sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos, otrdien lēma valdība.

Kā informē ZM, noteikumi ir papildināti ar jaunu labības sugu, ko Latvijas zemnieki sākuši audzēt pēdējos gadu laikā – velna auzu (Avena strigosa Schreb.). Tā kā sēklaudzētāji vēlas velna auzas sēklas sertificēt, noteikumi reglamentēs prasības arī šīs labības sugas sēklaudzēšanai.

Līdz šim sēklu sertifikātā tika norādīts sēklu sertifikāta derīguma termiņš, taču svarīgāka par sēklu sertifikāta derīguma termiņu ir tirdzniecībā esošās sēklu partijas kvalitāte. Ja sēklas netiek atbilstoši uzglabātas, tās kvalitāti var zaudēt, kaut arī sertifikāts joprojām ir derīgs. Tāpēc no noteikumiem ir svītrota prasība par sēklu sertifikāta derīguma termiņa norādīšanu, skaidro ZM.

Savukārt, lai nodrošinātu to, ka sēklu kvalitāte atbilst pavaddokumentos norādītajai, noteikumi nosaka tirdzniecībai paredzētām sēklām veikt atkārtotu kvalitātes pārbaudi pēc tam, kad ir pagājis noteiktais sēklu uzglabāšanas termiņš, ņemot vērā arī sēklu uzglabāšanas ilgumu, mitrumu un iespējamo kaitēkļu invāziju uzglabāšanas laikā. Ja sēklu paraugā tiek konstatēts palielināts mitruma daudzums vai dzīvu kaitēkļu invāzija, tad šī informācija jānorāda uz oficiālās sēklu iesaiņojuma etiķetes vai uz uzlīmes, kas izsniegta sēklu etiķetei.

Noteikumi papildināti ar prasību sēklaudzētājam nodrošināt sēklu parauga noņemšanai piemērotus apstākļus – gaišu telpu un tīru darba virsmu, lai netiktu ietekmēta sēklu parauga atbilstība sēklu partijai.

Noteikumos veikti arī vairāki redakcionāli precizējumi, kā arī ietveras prasības par fizisko personu datu aizsardzību.

Source

DELFI Bizness

Tags

Zemkopības ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form