Uz pelniem uzceltais bizness – Igaunijas degslānekļa zelta dzīsla
Foto: Publicitātes foto

Igaunijas zemes dzīles valsti apveltījušas ar degslānekli, to padarot par astoto lielāko šī resursa ieguvējvalsti pasaulē. Tomēr šis kurināmais ir arī piesārņojuma avots un līdz ar tā izmantošanu jārēķinās ar milzu pelnu kaudzēm. Vadošais Igaunijas energouzņēmums "Eesti Energia" savu biznesu izveidojis, pateicoties unikālajam resursam, un no tā izmantošanas negrasās atteikties. Kompānija portālu "Delfi" iepazīstināja arī ar nākotnes plāniem, kuros patērētājs kļūs par elektrības ražotāju.

Latvijā aptuveni trīs ceturtdaļas tirgus pārvaldošais "Latvenergo" elektroenerģiju un siltumu saražo galvenokārt trijās uz Daugavas uzceltajās hidroelektrostacijās (HES) un divās termoelektrostacijās (TEC) Rīgā, kur par kurināmo izmanto dabasgāzi.

Savukārt Igaunijai piederošais 1939. gadā dibinātais energouzņēmums AS "Eesti Energia", kurš šogad daļu biznesa plāno nodot privātajiem investoriem, pērn 9071 GWh elektrības saražoja un 171 miljonu eiro nopelnīja ar Latvijai mazpazīstamām metodēm.

Tags

Eesti Energia Eiropas Savienība Enerģētika Lasāmgabali Latvenergo OECD TEC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form