Uzņēmums Krāslavā slēpis patiesos derīgo izrakteņu ieguves apjomus; VVD piemērojis sodu
Foto: Unsplash

Valsts vides dienests (VVD), veicot dabas resursu izmantošanas pārbaudes, konstatējis, ka uzņēmums SIA "Zaļās Investīcijas" vairāku gadus ir slēpis no VVD patiesos datus par iegūto derīgo izrakteņu apjomu, informē VVD.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VVD aprēķinājis dabas resursu nodokli 79 633 eiro apmērā par aptuveni 221 000 m3 smilts-grants ieguvi atradnē, "Lendži", Ūdrīšu pagastā, Krāslavas novadā, kā arī piemērojis soda naudu 159 266 eiro apmērā par pārskatos nenorādīto (slēpto) dabas resursu ieguvi.

Vairākkārt veiktajās pārbaudēs derīgo izrakteņu atradnē un tās sniegtajā dokumentācijā sākot no 2018. gada VVD konstatējis, ka uzņēmums ilgstoši sniedzis nepatiesus datus par patiesajiem smilts-grants ieguves apjomiem. SIA "Zaļās Investīcijas" sniedza atšķirīgus aprēķinus vairākās uzraugošajās iestādēs. Dienests vairākkārtīgi aicinājis pārkāpēju iesniegt normatīvajos aktos noteikto dokumentāciju par atradnē iegūto derīgo izrakteņu apjomu - ieguves uzskaites žurnālus, pārskatus un topogrāfisko uzmērīšanu, tomēr uzņēmums ilgstoši nav pildījis šo prasību un izvairījies sniegt informāciju. Prettiesiski iegūto derīgo izrakteņu apjomu VVD izdevies noskaidrot, izmantojot šobrīd aktuālās situācijas topogrāfiskās uzmērīšanas datus.

Uzņēmums turpina izvairīties no nodokļa un piemērotā soda nomaksas mēģinot apstrīdēt VVD izdoto lēmumu, tomēr, izskatot sūdzību, VVD lēmumu atstājis negrozītu. VVD lēmumu uzņēmumam ir iespēja pārsūdzēt tiesā.

Atbilstoši Dabas resursu nodokļu likuma 31.panta pirmajai daļai soda nauda tiek noteikta divkāršā nesamaksātā nodokļa apmērā par pārskatos nenorādīto (slēpto) dabas resursu ieguvi.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.