Valsts no Bojāra kādreizējā uzņēmuma nopirkusi VID administratīvo ēku
Foto: Publicitātes attēli

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pagājušā gada 30.decembrī kļuvusi par SIA "Biroju centrs Ezerparks" 100% kapitāldaļu īpašnieci, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Biroju centrs "Ezerparks" ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunās administratīvās ēkas Talejas ielā 1 īpašnieks.

Iepriekš "Biroju centrs Ezerparks" īpašnieki bija VNĪ (31,5%) un SIA "Mežaparks SPV" (68,5%). "Mežaparks SPV" 100% kapitāldaļas pieder Lielbritānijas uzņēmumam "New Europe Real Estate Ltd", bet "Mežaparks SPV" valdes priekšsēdētājs līdz 2013.gada septembrim bija bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Gundars Bojārs.

Uzņēmums "New Europe Real Estate", kuru Latvijā pārstāv SIA "New Europe", ir reģistrēts Lielbritānijā, iepriekš intervijā aģentūrai LETA skaidroja Bojārs. Krievijas miljardieris Viktors Vekselbergs ir galvenais akcionārs Šveicē reģistrētajā "Renova Group", bet bez Vekselberga šai grupai ir arī mazie akcionāri. Savukārt caur "New Europe" tiek veiktas "Renova Group" investīcijas Latvijā.

VNĪ pārstāvis Arnis Blodons sacīja, ka patlaban "Biroju centra Ezerparks" kapitāldaļu iegādes darījums vēl nav noslēdzies, tāpēc tam ir ierobežotas informācijas pieejamības statuss.

"Kad Valsts kanceleja atcels šo slepenības statusu, tiks sniegta visa informācija par darījumu. Patlaban varu pateikt vien to, ka darījuma mērķis ir ēkas pārvaldīšanas vienkāršošana un līdzekļu taupīšana," sacīja Blodons.

Valdības mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka šis jautājums skatīts pērnā gada pēdējā sēdē, un izlemts bez diskusijām - sēdes slēgtajā daļā iekļautais jautājums "Par izšķirošās ietekmes iegūšanu" izskatīts kopā ar citiem saskaņotajiem jautājumiem A sadaļā.

VID administratīvās ēkas Talejas ielā 1 telpu nomas maksai, apsaimniekošanas maksai un apdrošināšanai turpmākajos 27 gados katru gadu būs nepieciešami 8 923 436 eiro gadā. Savukārt VID plānotie izdevumi komunālo pakalpojumu maksas segšanai 2016.gadam un turpmākajiem gadiem ir 1 368 579 eiro gadā, šodien nolēma valdība.

Valdība nolēma, ka ilgtermiņa saistību apmērs VID administratīvās ēkas Talejas ielā 1 telpu nomas maksas izdevumu segšanai VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) 2016.gadā un turpmākajos 27 gados ik gadu ir 7 645 355 eiro, bet 2044.gadā 2 548 452 eiro apmērā.

Saskaņā ar apakšnomas līguma nosacījumiem telpu Talejas ielā 1 apsaimniekošanas maksa nedrīkst pārsniegt 2,19 eiro par kvadrātmetru (bez PVN) mēnesī. Ņemot vērā, ka VID iznomāta mazāka platība, nekā sākotnēji tika plānots, nepieciešamais finansējums telpu Talejas ielā 1 apsaimniekošanas izdevumu segšanai 2016.gadā un turpmāk ir 1 258 897 eiro gadā un nekustamā īpašuma apdrošināšanas izdevumu segšanai 19 184 eiro (kopā 1 278 081 eiro).

Comment Form