Vidi piesārņojošas cūku fermas nākotnē varētu palikt bez ES atbalsta
Foto: stock.xchng

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciatīvas Lauku atbalsta dienests nākotnē varētu nepiešķirt Eiropas Savienības (ES) fondu izmaksas dažiem cūkkopības uzņēmumiem, kuri ignorē vides aizsardzības prasības, informēja VARAM.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

ES fondu maksājumus varētu pārskatīt uzņēmumiem, kas strādā bez A kategorijas piesārņojošas darbības atļaujas.

Nākamajā ES plānošanas periodā no 2014. līdz 2020.gadam ES fondu finansējums būs pieejams tikai tām bez A kategorijas strādājošām cūkkopības lielfermām, kuras finansējumu izmanto, lai nodrošinātu fermas darbības atbilstību vides aizsardzības prasībām, tai skaitā ļaujot īstenot pasākumus, kas nepieciešami A kategorijas piesārņojošas darbības atļaujas saņemšanai.

Savukārt cūkkopības uzņēmumiem, kuru darbībā konstatēs vides aizsardzības prasību neievērošana, varētu pārskatīt ES fondu finansējuma izmaksu projektiem, kas saistīti ar citām fermas aktivitātēm, piemēram, cūku novietņu rekonstrukciju, tehnikas iegādi u.c.

Atbalsts šādiem uzņēmumiem tiks izmaksāts tikai tad, kad Lauku atbalsta dienests saņems apliecinājumu par A kategorijas atļaujas izsniegšanu un konstatēto vides prasību neatbilstību novēršanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Lauku atbalsta dienests VARAM
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form