Žīgurs paliek pie 'Latvenergo' stūres
Foto: LETA

AS "Latvenergo" padomes sēdē nolemts pagarināt darba attiecības ar valdes locekļiem, un līdzšinējā valdes sastāva pilnvaru jaunais termiņš sāksies 2020. gada 16. novembrī.

Uz jaunu termiņu par AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētāju apstiprināts Āris Žīgurs, par valdes locekļiem – Guntars Baļčūns un Uldis Bariss. Pilnvaras līdz 2023. gada 24. septembrim turpinās valdes loceklim Kasparam Cikmačam.

"Ekonomikas ministrija kā "Latvenergo" akcionārs atzinīgi novērtē "Latvenergo" darbību, jo enerģētikas nozare attīstās un uzlabo pakalpojuma kvalitāti gan biznesa klientiem, gan mājsaimniecībām, vienlaicīgi nodrošinot būtiskus dividenžu maksājumus valsts budžetā. Reģiona energoapgādes stratēģisks redzējums šobrīd padarījis Latvenergo par uzņēmumu, kas ekspluatē viskonkurētspējīgāko ģenerējošo iekārtu sastāvu Baltijas tirgū. Latvenergo Baltijas un Ziemeļvalstu tirgum piegādā enerģiju, kas ražota ar zemu kaitīgo izmešu apjomu kombinācijā ar atjaunojamo resursu izmantošanu hidroģenerācijā. Tas iespējams, jo savlaicīgi veiktas ilgtspējīgas investīcijas labi sabalansētā bāzes jaudu un dabas resursus izmantojošu ģenerācijas avotu apvienojumā," citēts ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).

Koncerna darbība stratēģisko mērķu realizācijā norit sekmīgi, jo "Latvenergo" pilnvērtīgi izmantojis Latvijas un Baltijas tirgus liberalizācijas posmus: 2007. gadā atvērtais elektroenerģijas tirgus biznesa klientiem, 2012. gadā izvērstā darbība Baltijā ar mazumtirdzniecības zīmolu Elektrum un mājsaimniecību tirgus liberalizācija Latvijā 2015. gadā sniegusi iespēju uzņēmumam kļūt par vienu no reģiona vadošajiem komersantiem visos industrijas segmentos. 2019. gadā ārpus Latvijas pārdotās elektroenerģijas apjoms sasniedz 2,3 TWh un veido aptuveni 1/3 no kopējā mazumtirdzniecībā pārdotās elektroenerģijas apjoma.

Sekmīgi noritot "Latvenergo" koncerna investīciju programma, kuras būtiskākie investīciju projekti ir Daugavas HES rekonstrukcijas programma, kas paredz pakāpenisku visu hidroagregātu atjaunošanu; sadales tīklu investīciju programma, lai uzlabotu tīkla pakalpojuma kvalitātes rādītājus, tehniskos rādītājus un palielinātu AS "Sadales tīkls" efektivitāti; veiktas investīcijas un nodrošināts finansējums vērienīgu pārvades tīkla attīstības projektu realizācijā (Kurzemes loks, Latvijas-Igaunijas trešais starp-savienojums; 330kV elektropārvades līnijas izbūve TEC-2 – Rīgas HES).

"Latvenergo" koncerns kopš 2017. gada īsteno pēdējā desmitgadē lielāko un ambiciozāko efektivitātes paaugstināšanas programmu, kuras ietvaros tiek centralizēti un digitalizēti darba procesi un reorganizēta uzņēmuma struktūra. Efektivitātes paaugstināšanas ietvaros gūtais izmaksu samazinājums ļāvis no 2020. gada samazināt sadales pakalpojuma tarifus vidēji par 5,5 %.

Tāpat "Latvenergo" koncerns sistemātiski paplašina darbību jaunos biznesa segmentos: 2019. gada sākumā koncerns uzsāka darbību dabasgāzes tirgū Latvijas mājsaimniecībām. Baltijas valstīs noslēgti vairāk nekā 300 līgumi par saules paneļu pārdošanu un uzstādīšanu, ar būtisku pieaugumu Lietuvas tirgū; uzsākta darbība elektromobilitātes jomā.

Koncerns ir viens no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijā, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu.

Žīgurs "Latvenergo" valdes priekšsēdētāja amatu ieņem kopš 2010. gada, liecina LETA arhīvs.

"Latvenergo" koncerna apgrozījums pērn bija 841,6 miljoni eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 24,2%, sasniedzot 94,4 miljonus eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Āris Žīgurs Latvenergo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form