Trīs miljoni budžetā un laimests līdz 3000 eiro – FM kaļ plānus čeku loterijai
Foto: Shutterstock

Latvijā pirmā čeku spēles izloze varētu notikt ne vēlāk kā 2019. gada augustā, un plānots, ka no tās nodokļu ieņēmumi pieaugs par trim miljoniem eiro, portālu "Delfi" informēja Finanšu ministrija (FM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

FM turpina darbu pie Čeku spēles organizēšanas likumprojekta, kura mērķis ir veicināt nodokļu saistību brīvprātīgu izpildi, aicinot iedzīvotājus pieprasīt no saimnieciskās darbības veicējiem un komersantiem darījumu apliecinošu dokumentu, kā arī mazināt ēnu ekonomiku valstī.

Plānots, ka no čeku izlozes nodokļu ieņēmumi pieaugs par trīs miljoniem eiro. Prognoze balstās uz pieņēmumu, ka pasākuma rezultātā iegūtā informācija paplašinās nodokļu administrācijas iespējas identificēt nodokļu nemaksātājus.

Saskaņā ar FM sagatavoto likumprojektu izlozēs plānots izmantot čekus ar vērtību virs pieciem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Spēli organizēs Valsts ieņēmumu dienests.

Loterijas dalībniekiem būs jāreģistrējas internetā.

Čeku spēli organizēs nedēļas un mēneša izlozēs. Nedēļas izloze sāksies katru nedēļu pirmdienā plkst. 00.00 un beigsies tās pašas nedēļas svētdienā plkst. 23.59. Čeku attiecīgās nedēļas izlozei reģistrē līdz nākamās nedēļas pirmdienas plkst. 23.59. Šīs izlozes laikā varēs laimēt 10 naudas balvas – katru 200 eiro vērtībā.

Mēneša izloze sāksies katra mēneša pirmajā datumā plkst. 00.00 un beigsies mēneša pēdējā datumā plkst. 23.59. Čeku attiecīgā mēneša izlozei reģistrē līdz konkrētā mēneša pēdējā datuma plkst. 23.59. Mēneša izlozē piedalīsies visi čeki, kas reģistrēti attiecīgajā mēnesī. Mēneša izlozei varēs reģistrēt arī tos attiecīgā mēneša čekus, kas nav reģistrēti konkrētās nedēļas izlozei, tomēr bija izsniegti attiecīgajā mēnesī. Šīs izlozes laikā varēs laimēt vienu naudas balvu 3000 eiro vērtībā.

Spēles uzvarētājus noteiks, izmantojot gadījuma skaitļu ģeneratoru.

Lai izstrādātu nepieciešamo IT sistēmu, šā gada valsts budžetā ir paredzēts finansējums 200 000 eiro apmērā. 2019. un 2020. gadā ik gadu nepieciešami 250 000 eiro administrēšanai un balvu fondam.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka FM izstrādātais likumprojekts "Čeku spēles organizēšanas likums" ir nosūtīts saskaņošanai ministrijām un to ir plānots pasludināt par Ministru kabineta (MK) lietu.

FM neplāno likumprojektu izsludināt valsts sekretāru sanāksmē, kā tas ierasts, jo to plānots pasludināt par MK lietu. Saskaņā ar valdības kārtības rulli MK loceklis var lūgt premjeru izskatīt jautājumu valdības sēdē kā MK lietu.

Rullī skaidrots, ka MK lieta ir jautājums, "par kuru pēc būtības ir nepieciešama Ministru kabineta politiska izšķiršanās un konceptuāls lēmums vai balsojums".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Budžets 2019 Finanšu ministrija Valsts ieņēmumu dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form