Valdība neplāno piešķirt UIN atlaidi Ukrainas un Latvijas investoru olu ražotnei
Foto: DELFI

Ministru kabinets neplāno piešķirt uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi Ukrainas un Latvijas investoru uzņēmumam SIA "Gallusman", kas plāno Latvijā izveidot olu ražotni.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nākamnedēļ izskatīšanai valdībā iesniegts Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotais ziņojums par "Gallusman" atbalstāmo investīciju projekta pieteikumu.

EM informēja, ka 2017. gada 29. decembrī tika saņemts "Gallusman" atbalstāmo investīciju projekta pieteikums par projektu "Olu ražošanas biznesa attīstība Eiropas Savienībā", lai pretendētu uz UIN atlaidi.

Izskatot pieteikumu, EM konstatējusi, ka pieteiktais projekts neatbilst kritērijiem, pēc kuriem uzņēmumam varētu tikt piemērota UIN atlaide. Tādējādi EM vērsīsies valdībā ar aicinājumu neatbalstīt "Gallusman" projektu un nepiešķirt tam atbalstāmo investīciju projekta statusu.

Jau rakstīts, ka SIA "Gallusman" iecerējusi Latvijā izveidot vistu novietņu kompleksu un olu un olu produktu ražotni, kur kopumā būtu līdz astoņiem miljoniem vistu. Kompleksā paredzētas 18 dējējvistu kūtis, deviņas jaunputnu kūtis, olu šķirotavas ēka, barības cehs ar graudu pirmapstrādi un noliktavu, kā arī deviņi graudu torņi.

Kompleksā varētu tikt izbūvēta arī biogāzes stacija. Mēslu īslaicīgās uzglabāšanas laukumu vai biogāzes ražošanas laukumu plānots izveidot 100x280 metru lielā platībā. Paredzēts, ka astoņi miljoni putnu gadā varētu saražot 259 200 tonnas mēslu.

Projektu plānots īstenot divos posmos – pirmās kūtis varētu tapt līdz 2020. gada beigām, bet nākamās – līdz 2026. gada beigām.

Pašlaik ir zināms, ka "Gallusman" par savas ražotnes vietu izskata Tukuma vai Ogres novadu. Iepriekš ir izskanējusi informācija arī par Valkas novadu kā iespējamo būvniecības vietu.

Kā liecina SIA "Firmas.lv" informācija, "Gallusman" pamatkapitāls ir 3000 eiro. 89% uzņēmuma daļu pieder Nīderlandē reģistrētai kompānijai "Ovostar Union N.V. PLLC", kuras patiesā labuma guvēji ir Ukrainas pilsoņi Boriss Bieļikovs un Vitālijs Veresneko.

Savukārt atlikušās "Gallusman" 11% daļas pieder bijušajam AS "Balticovo" vadītājam Arnim Veinbergam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Balticovo Eiropa Ekonomikas ministrija Ministru kabinets Ukraina Valka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form