VID lielo nodokļu parādnieku listes 'galvgalī' iekļūst degvielas tirgotāji 'East West Transit' un 'AVT nafta'
Foto: stock.xchng

Šā gada septembrī mainījies valsts lielāko nodokļu nemaksātāju pirmais trijnieks un tajā līdzšinējo trešo lielāko nodokļu parādnieku kokmateriālu tirgotāju SIA “Chemi Balic” nomainījis degvielas mazumtirgotājs SIA “AVT nafta”, ko pērn Valsts ieņēmumu dienests (VID) bija ierindojis starp lielākajiem degvielas tirgotājiem pēc patēriņam nodotās degvielas apjoma. Starp 10 lielākajiem nodokļu parādniekiem iekļauts arī degvielas tirgotājs “East West Transit”.

Lielākais nodokļu parādnieks 1.oktobrī, tāpat kā mēnesi iepriekš, pēc VID datiem bijis Jevgēnijs Jakovļevs ar 12,75 miljonu latu saistībām pret valsti. Otrajā vietā. Tāpat kā iepriekš, ierindots Vadims Mitrofanovs, kura saistības pret valsti bijušas 5,1 miljons latu, liecina VID dati.

Trešajā vietā ierindota SIA "AVT nafta", kuras parāds bijis 4,53 miljoni latu. "Lursoft" dati liecina, ka 1996.gadā dibinātais uzņēmums pieder SIA "Solar Holding" un 2012.gadu tas noslēdzis ar 114 748 latu zaudējumiem, apgrozot 75,93 miljonus latu. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Samvels Jesaibegjans, kas iepriekš bijis "Solar Holding" 100% īpašnieks, bet valdē darbojas Aleksandrs Janovskis. Patlaban Jesaibegjanam "Solar Holding" piedert nepilni 5%, savukārt nedaudz vairāk par 95% pieder SIA "R Nafta", liecina "Lursoft" dati.

VID portālam "Delfi" sacīja, ka 2012.gadā pēc patēriņam nodotās degvielas apjoma "AVT nafta" bija ierindota 8.vietā starp lielākajiem uzņēmumiem nozarē. Tiesa gan, no lielākā mazumtirgotāju saraksta uzņēmums 2012.gadā "izkritis". 2011.gada oktobra sākumā uzņēmums bija atzīts par 10.lielāko degvielas mazumtirgotāju, taču arī 2012.gada 1.janvārī tas iekļuva VID lielāko nodokļu nemaksātāju saraksta 53.vietā.

Pēc situācijas šā gada 1.oktobrī ceturtajā vietā starp valsts nodokļu parādniekiem ierindots SIA "Chemi Baltic" ar 4,15 miljonu latu saistībām. "Chemi Baltic" vienīgais īpašnieks ir Eduards Podgorelovs. Uzņēmums 2012.gadu noslēdzis ar 4,32 miljonu latu zaudējumiem, bet tā apgrozījums bijis 8,72 miljoni latu.

Piektajā vietā nodokļu nemaksātāju sarakstā oktobra sākumā VID ierindojis 1996.gadā dibināto "East West Transit", kura parāds valstij 1.oktobrī bijis 2,81 miljons latu. Pēc "Lursoft" datiem uzņēmums pērn apgrozījis 82,64 miljonu latu un gadu noslēdzis ar 309 601 lata peļņu. 80% uzņēmuma kapitāla pieder Ivo Vasiļevskim, bet 20% īpašnieks ir Donāts Vaitaitis.

Sestajā vietā oktobra sākumā ieļauts Ēriks Mingazetdinovs, kura saistības bijušas 2,54 miljoni latu, kam seko Andrejs Danengiršs ar 2,34 miljonu latu parādu, bet astotajā vietā ierindota SIA "Konti" ar 2,31 miljona latu parādu.

Devītajā vietā palikusi SIA "Cobold", kas pirms mēneša ieņēma astoto pozīciju, ar 2,27 miljonu latu saistībām. Uzņēmuma īpašnieki ir Ventis Valainis (99,70%) un Jānis Bērziņš (0,30%). Pērno gadu uzņēmums noslēdzis ar 1,33 miljonu latu zaudējumiem.

Desmitajā vietā VID oktobra sākumā bija ierindojis Agri Krūzi ar 1,99 miljonu latu parādu.

Kopējās 100 lielāko nodokļu nemaksātāju saistības pret valsti bijušas 126,04 miljoni latu.

Tags

Valsts ieņēmumu dienests

Comment Form