'Coface' biznesa risku reitingā pazemināts vērtējums Vācijai, saglabāts Baltijas valstīm
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs "Coface" jaunajā valstu un nozaru risku reitingā pazeminājis vērtējumus Vācijai, Austrijai un Čehijai. Savukārt Baltijas valstu novērtējumi saglabāti bez izmaiņām – A3 riska līmenis Latvijai un Lietuvai, bet Igaunijai – A2.

Risku novērtējums pasliktināts arī automobiļu ražošanas nozarei Eiropā. Kā atzīmē kredītrisku eksperti, pasaules ekonomikas izaugsmes tempu šobrīd palēnina tirdzniecības spriedze.

Jaunākajā risku reitingā "Coface" pazeminājis Vācijas vērtējumu no A1 jeb "ļoti zems risks" uz A2 jeb "zems risks". Vācijas ekonomikas izaugsme šogad tiek lēsta 0,8% apmērā, salīdzinot ar 1,5% pērn, tāpat valstī mazinās rūpnieciskās ražošanas apjoma pieauguma tempi un krītas uzņēmējdarbības konfidences rādītāji. Riska novērtējumi pazemināti arī trim citām valstīm, kuru ekonomikas ir cieši saistītas ar norisēm Vācijā. Čehijai un Slovākijai piemērots A3 jeb apmierinošs riska līmenis, bet Austrijai – A2. Pieaugošu uzņēmējdarbības risku ietekmē novērtējums pasliktināts arī Islandei (A3).

Tikmēr nosacīta politiskā un ekonomiskā atvērtība veicinājusi biznesa attīstību Uzbekistānā un Kirgizstānā, šo valstu riska vērtējumi uzlaboti attiecīgi uz B un C. Baltijas valstu novērtējumi saglabāti bez izmaiņām – A3 riska līmenis Latvijai un Lietuvai, bet Igaunijai – A2. Papildus riska vērtējumi pasliktināti autobūves nozarei gan Rietumeiropā, gan Centrālās un Austrumeiropas reģionā uz "augsta riska".

"Automobiļu nozare pašlaik ilustrē dažādas globālās ekonomikas grūtības. Nozari negatīvi ietekmē gan cikliskais ekonomikas palēninājums vairākos reģionos, gan tirdzniecības protekcionisms un politiskie riski. Būtisku iespaidu uz automobiļu ražošanu atstāj arī inovāciju nolūkos viestās strukturālās pārmaiņas un patērētāju uzvedības maiņa, tostarp jauni noteikumi gaisa piesārņojuma mazināšanai Eiropā," atzīmē "Coface" vadītājs Baltijā Mantvīds Štareika.

Šā gada pirmajā pusē fiksēta pasaules tirdzniecības apmēru samazināšanās. Tāpat gaidāms, ka globālā ekonomikas izaugsme šogad būs 2,7%, salīdzinot ar 3,1% gadu iepriekš. Attiecīgi "Coface" prognozē, ka lielākā daļa valstu šogad pieredzēs uzņēmumu maksātnespējas gadījumu skaita kāpumu. Vienlaikus saspīlētā gaisotne, ko radījis Ķīnas un ASV tirdzniecības karš, turpina negatīvi ietekmēt uzņēmējdarbības uzticības līmeni daudzās pasaules valstīs. Ķīnas un ASV domstarpības veicinās ASV ekonomikas izaugsmes tempu palēnināšanos un iekšzemes pieprasījuma kritumu. Savukārt Ķīnā tirdzniecības karš ir ievērojami mazinājis eksportu uz ASV, kas šā gada pirmajos četros mēnešos saruka par 10%.

"Coface" valstu biznesa vides risku novērtējums izriet no vairākiem faktoriem, tostarp valsts politiskā, ekonomiskā un finansiālā stāvokļa, uzņēmumu maksātspējas un biznesa vides attīstības tendencēm. Riska novērtējumam ir astoņi līmeņi: A1 (ļoti zems risks), A2, A3, A4, B, C, D un E (ekstremāli augsts risks). "Coface" biznesa nozaru vērtējumam (13 nozares sešos ģeogrāfiskajos reģionos) ir četri līmeņi: zems, vidējs, augsts un ļoti augsts risks.

Source

DELFI Bizness

Tags

Austrija Auto Baltija Čehija Igaunija Kredītreitings Lietuva Maksātnespēja Vācija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form