ES jāaizstāvas no 'alternatīvajiem faktiem', brīdina Dombrovskis
Foto: Publicitātes attēls

Eiropas Savienības (ES) līderiem jābūt gataviem aizstāvēt ES vērtības pret tā dēvētajiem alternatīvajiem faktiem, kas nebalstās izvērstā rīcībpolitikas analīzē, Londonā notiekošā "Bloomberg" diskusijā par Kapitāla Tirgus savienību sacīja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Lai gan mums vienmēr vajadzētu būt gataviem pielāgot savu domāšanu laikam, kad fakti mainās, mums vienlaikus jābūt gataviem aizstāvēt jau ilgi pastāvošās eiropiešu vērtības, kad tas tiek apdraudētas vai, kad pierādījumos balstīta rīcībpolitikai tiek uzbrukts ar alternatīvajiem faktiem," sacīja Dombrovskis.

Alternatīvo faktu pieminēšana ir atsauce uz Donalda Trampa jaunās administrācijas darbu. Proti, viena no Trampa vadošajām padomniecēm Kelienna Konveja publiski paziņojusi, ka apšaubāma informācija, kuru sniedzis Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers, nav meli, bet gan ir "alternatīvie fakti" attiecībā pret tiem, ko sniedz lielākie ASV mediji.

Tāpat Dombrovskis piektdien runāja par ASV un ES sadarbību finanšu jomā.

"Ir grūti neņemt vērā, ka Federālo rezervju valdes priekšsēdētāja tiek kritizēta par viņas pieeju sarunām par starptautiskām normām un standartiem vai ka ASV prezidents runā par to, ka "pa īstam ķersies klāt" Doda–Franka likumam. Amerikas Savienotajām Valstīm ir pilnīgas tiesības mainīt savu pieeju jeb revidēt nacionālās intereses," viņš sacīja.

"Taču Eiropas valstīm kā draugiem un sabiedrotajiem ir tiesības piesardzīgi atgādināt, ka starptautiska sadarbība finanšu pārvaldības jomā nāk par labu visām pusēm. Kas notiktu, ja finanšu nozares likumdošana Ņujorkā, Honkongā, Londonā, Parīzē, Frankfurtē vai Singapūrā ievērojami atšķirtos? Pirmkārt, šie centri būtu vairāk pakļauti riskiem, ko rada jurisdikcijas ar mazāk stingriem noteikumiem," brīdināja Dombrovskis.

"Otrkārt, starptautiskām finanšu iestādēm dažādu juridisko prasību ievērošana izmaksātu dārgāk. Treškārt, likumdošanas atšķirības mudinātu finanšu iestādes iesaistīties juridiskajā arbitrāžā. Tas var izraisīt likumdošanas nepietiekami regulētu darbību pieaugumu un apdraudēt finanšu sistēmas kopumā," sacīja EK viceprezidents.

Tāpat diskusijas laikā viņš pieminēja ES un Lielbritānijas attiecības pēc "Brexit" referenduma.

"Vāja likumdošana vienā valstī var radīt labvēlīgus apstākļus neadekvātam regulējumam un kaitīgi ietekmēt visu pasauli. Lai kādas būtu Lielbritānijas un Eiropas turpmākās attiecības, tām jābalstās uz stingru apņemšanos turpināt starptautisko sadarbību likumdošanas jomā un ievērot starptautiski atzītus standartus," minēja bijušais Latvijas premjers.

"Visu šo iemeslu dēļ ES turpinās atbalstīt reformas, kas tika ieviestas, lai aizsargātu finanšu stabilitāti Eiropā," rezumēja Dombrovskis.

Ziņots, ka, uzstājoties Londonas biržas sesijas atklāšanas ceremonijā, Dombrovskis (V) sacīja: "Visai Eiropai jādomā par plašāku finanšu avotu piesaisti, lai nodrošinātu ekonomikai nepieciešamās vajadzības, padarītu to stiprāku, elastīgāku, kā arī stiprinātu banku darbību."

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ASV Donalds Tramps Valdis Dombrovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form