Foto: Latvijas jaunuzuņēmums 'Giraffe360' piesaistījis viena miljona eiro investīcijas
Foto: Publicitātes foto

"Giraffe360" jaunuzņēmums ir radījis unikālu tehnoloģiju, lai jebkurš lietotājs ar vienu pogas pieskārienu spētu izveidot pilnu, akurātu fiziskas vides prezentāciju. Uzņēmums otrajā sēklas investīciju raundā ir piesaistījis vairāk nekā vienu miljonu eiro lielu riska kapitāla investīciju. Investīciju raundā piedalījās vairāki riska kapitāla fondi, piemēram, "Change Ventures" un "Capitalia".

2016. gadā "Giraffe360" izstrādāja risinājuma pirmo prototipu, bet jaunākā produkta versija ir viena no visaugstākās kvalitātes telpas skenēšanas tehnoloģijām pasaulē ar 270 megapikseļu izšķirtspēju. Uzņēmumam arī īsā laika periodā ir izdevies iegūt spēcīgu klientu bāzi septiņās Eiropas valstīs, to starpā Lielbritānijā, Austrijā, Vācijā, Maltā un Šveicē. Starp uzņēma klientiem ir reģionu vadošās nekustamo īpašumu kompānijas kā "RE/MAX", "John Taylors" un "City24".

Investīciju summa tiks izmantota, lai izstrādātu jaunākās paaudzes "Giraffe360" tehnoloģiju un turpinātu paplašināšanos Eiropā.

"Change Ventures" riska kapitāla fonda vadītājs Andris K. Bērziņš komentē, ka fonds investē kompānijās, kurām ir potenciāls apkalpot klientus visā pasaulē. "Giraffe360" unikālā tehnoloģija un biznesa modelis jau šobrīd ir radījis interesi visā Eiropā, un mēs ticam, ka šis ir tikai sākums."

Savukārt "Capitalia" vadītājs Juris Grišins atzīmē: ""Capitalia" ir plašs investoru tīkls, un investējot mēs meklējam spēcīgu un ambiciozu komandu, kura ir spējīga strauji attīstīt biznesu. Jau kādu laiku sekojām Mikus Opelta un komandas darbam un nešaubījāmies, ka vēlamies būt partneri."

Tehnoloģiju risinājumi nekustamo īpašumu nozarei ("PropTech") ir viens no straujāk augošajiem jaunuzņēmumu segmentiem pasaulē. Eiropā šo segmentu pārstāv jau vairāk nekā 1600 jaunuzņēmumi, un "Giraffe360" 2018. gadā tika ierindots starp 25 visinovatīvākajiem jaunajiem produktiem Eiropā ("Real Estate Innovation Contest", kas norisinājās "Expo Real" izstādē Minhenē, Vācijā).

Viens no uzņēmuma dibinātājiem Mikus Opelts teic, ka nekustamais īpašumus ir viena no visvērtīgākajām aktīvu klasēm visā pasaulē, taču nekustamā īpašuma nozare ir arī pēdējā, kas nav piedzīvojusi krasas pārmaiņas ar tehnoloģiju attīstību. Beidzot pēdējos trīs gados paradigmu maiņa ir strauji sākusies. "Mums šī ir vienreizēja iespēja būt lielu nozares pārmaiņu priekšgalā un strauji attīstīties starptautiski reizē ar citām inovatīvām kompānijām. Domāju, ka ir īstais brīdis "Giraffe360" produktam, un mēs noteikti šo iespēju izmantosim," norāda Opelts.

"Giraffe360" ir kameras un programmatūras tehnoloģija telpu skenēšanai. Idejas autori un uzņēmumu dibinātāji ir brāļi Mikus un Madars Opelti. Uzņēmums 2016. gadā piesaistīja pirmo sēklas investīciju pusmiljona eiro apmērā no Igaunijas riska kapitāla firmas "Koha Capital". Tikko noslēdzās otrais investīciju raunds, piesaistot investīcijas vairāk nekā viena miljona eiro apmērā. Investīciju raundā piedalījās vairāki riska kapitāla fondi, piemēram, "Change Ventures", "Capitalia" un citi.

Tags

Nekustamais īpašums Jaunuzņēmumi

Comment Form