LIAA konkursā 'Ideju kauss 2017' triumfē veselīgas iepirkšanās mobilā aplikācija
Foto: TechStage / cc

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa ideju konkursā "Ideju kauss 2017" pirmo vietu un 7000 eiro naudas balvu ieguvusi Māras Lasmanes, Augusta Valda Vasiļonoka, Ronalda Sovas un Artura Škaravecka biznesa ideja - mobilā pārtikas produktu reitinga un skenēšanas aplikācija "Foodycheck" ceturtdien informēja LIAA.

LIAA informēja, ka "Foodycheck" ir radīta patērētājiem, kuri vēlas iepirkties veselīgāk. Tā palīdz ātri un efektīvi orientēties plašajā pārtikas produktu tirdzniecības klāstā, sniedzot caurskatāmu informāciju par produktu sastāvu, to reitingu, veselīgāku produktu alternatīvām un iespēju sameklēt produktus individuālas diētas vajadzībām.

Savukārt otrā vieta un naudas balva 5000 eiro apmērā tika piešķirta Līgas Štālas, Anetes Bendikas un Zanes Kārkliņas idejas īstenošanai par brīvdabas bērnudārza "Ronjas skola" izveidi. Projekta autores pirmsskolas izglītības iestādi raksturo kā tādu, kurai nav nepieciešamas telpas, jo viss notiek ārpus tām īpaši norobežotā teritorijā - jebkurā publiskā vai privātā mežā, parkā vai citā atbilstošā vietā. Bērniem šādi tiek dota iespēja iepazīt un izpētīt dabu, atrasties svaigā gaisā, veicinot dažādu pieredzi visiem maņu orgāniem, kas ir īpaši svarīgi pirmsskolas vecuma posmā. Par projekta pirmo praktisko realizācijas vietu patlaban panākta vienošanās ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

Tāpat LIAA informēja, ka trešo vietu un 3000 eiro naudas balvu konkursā "Ideju kauss 2017" ieguvusi trīs autoru komanda - Māris Belte, Gints Cīrulis un Dmitrijs Drobenkovs - ar radīto projektu par "Ferterex" - zemas intensitātes lāzeru fototerapijas ierīci vīrieša neauglības ārstēšanai, kas ir ērti lietojama mājas apstākļos. Ierīce paredzēta spermas kvalitātes uzlabošanai, paaugstinot dzimumšūnu mobilitāti un dzīvotspēju, kas tiešā veidā palielina apaugļošanas iespējamību. Tādējādi projekta autori vēlas palīdzēt daudziem pāriem piepildīt sapni par ilgi gaidītu bērnu un saglabāt ilgstošas attiecības. Sākotnēji ierīci paredzēts izstrādāt, ražot un izplatīt sadarbībā ar reproduktīvās veselības klīnikām.

Jau ziņots, ka šodien notika biznesa ideju konkursa "Ideju kauss 2017" apbalvošanas ceremonija. Konkursa žūrija 12 finālistu prezentācijas, nosakot trīs labākās biznesa idejas, izvērtēja šā gada 5.decembrī. Žūrijas galvenie vērtēšanas kritēriji bija - novitāte un kvalitāte, biznesa plāns un pati ideja, tās pienesums sabiedrībai pēc realizēšanas.

Kopumā konkursam šogad tika iesniegtas 150 idejas, otrajai kārtai tika izvirzītas 78, bet finālā izvēlētas 12 labākās no tām. Lielākā daļa ideju tika pieteiktas informācijas tehnoloģiju (IT), dizaina, pārtikas preču, ēdināšanas un izglītības nozarēs. Pieteikumi saņemti arī ar idejām par bērnu rotaļlietu, lauksaimniecības, medicīnas un veselības, sporta, tirdzniecības, tehnoloģiju un tūrisma preču un pakalpojumu izveidi.

Konkurss "Ideju kauss' šogad notika jau devīto reizi, un tas tika rīkots LIAA projekta "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar SIA "Media Profile" un akadēmiskajiem partneriem - Rīgas Ekonomikas augstskolu un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti.

Source

LETA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form