Saņemts pozitīvs vides atzinums Dobeles un Tukuma vēja parkam, potenciāli var būvēt 35 vēja turbīnas
Foto: LETA

Šī gada 11. jūlijā Vides pārraudzības valsts birojs SIA "Eolus" ir izdevis atzinumu par vēja elektrostaciju parku "Dobele" un "Pienava" būvniecības ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā atļauj izbūvēt 35 no sākotnēji plānotās 51 vēja turbīnas, informē uzņēmums.

Paredzams, ka Tukuma novadā varētu tikt izbūvētas 22 vēja turbīnas, bet Dobeles novadā – 13. Divas no atļautajām vēja turbīnām iespējams izbūvēt tad, ja SIA "Eolus" izdosies vienoties ar pieguļošo zemju īpašniekiem un pārvietot tās ārpus nacionālas nozīmes lauksaimniecības teritorijām.

"Atļauto vēja turbīnu skaits ir pilnībā pietiekams, lai šis projekts būtu ekonomiski pamatots un mēs iesim uz priekšu ar tā turpmāku izstrādi. Ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums ir ļoti svarīgs solis projekta attīstības procesā un mēs esam ļoti priecīgi par to, cik detalizēti Vides pārraudzības valsts birojs ir analizējis iecerētā parka darbību un ietekmi uz apkārtējo vidi. Mēs šīs prasības noteikti pilnībā ņemsim vērā un esam pārliecināti, ka mūsu projekts veidos labo praksi vēja parku izveidei Latvijā nākotnē," teic "Eolus" valdes loceklis Gatis Galviņš.

"Vides pārraudzības valsts birojs ir izvirzījis stingras prasības gan parka būvniecības, gan arī ekspluatācijas laikā. Piemēram, 12 vēja turbīnas būs jāaprīko ar speciāliem risinājumiem apledošanas mazināšanai, bet daļā vēja parka būs jāievēro speciāls darbības režīms, kas mazinās sikspārņu bojāejas risku. Tāpat tiks veikts sikspārņu un putnu monitorings, un arī daļai vēja turbīnu jāizstrādā speciāls darbības grafiks, lai apkārt dzīvojošos cilvēkus neapgrūtinātu kustīgās ēnas jeb mirgošanas efekts. Līdztekus būs jāveic arī trokšņu līmeņu mērījumi, lai tie nepārsniegtu noteiktos robežlielumus" turpina Galviņš. "Vides pārraudzības valsts biroja pieeja pierāda, ka ar stingrām prasībām ir savietojamas vides aizstāvju un iedzīvotāju intereses un nepieciešamība ražot atjaunojamu, tīru enerģiju".

Vides pārraudzības valsts birojs neatļauj būvēt virkni no iecerētajām vēja turbīnām dažādu iemeslu dēļ – gan dēļ pārāk tuvu iecerētām turbīnām esošām dzīvojamām mājām, gan, lai samazinātu ietekmi uz putniem un sikspārņiem, gan arī atsevišķu citu normatīvu prasību dēļ.

Nākamais solis vēja parka būvniecības uzsākšanai ir pašvaldības saskaņojums, bet pēc būvniecības pabeigšanas parku uzraudzīs Valsts vides dienests, Vides pārraudzības valsts birojs, Dabas aizsardzības pārvalde, Veselības inspekcija, kā arī pašvaldības.

SIA "Eolus" ir Zviedrijā bāzētā "Eolus Vind AB" meitas uzņēmums, kas ir viens no lielākajiem vēja enerģijas attīstības uzņēmumiem Ziemeļvalstīs. Uzņēmums ir dibināts 1990. gadā un līdz šim ir uzbūvējis vairāk kā 540 no kopumā aptuveni 3600 Zviedrijā uzstādītajām vēja enerģijas turbīnām. "Eolus Vind AB" tiek kotēts "Nasdaq" Stockholm fondu biržā, un uzņēmumam ir aptuveni 11 500 akcionāri.

Source

DELFI Bizness

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Dobele Enerģētika Valsts vides dienests Veselības inspekcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form