10 jautājumi, uz kuriem bērnam nav jāatbild pat kaimiņiem
Foto: Shutterstock

Nepiemērotus jautājumus parasti mēdz uzdot bērni, bet dažreiz arī pieaugušais bērnam var uzdot lieku, netaktisku un pat bīstamu jautājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Agri vai vēlu bērni sāk komunicēt ar apkārtējiem bez tavas klātbūtnes. Tāda iespēja ir pat mazulim, piemēram, bērnu rotaļu laukumiņā. Bet skolas vecuma bērniem komunikācijas iespējas ar svešiem pieaugušajiem pieaug vairākkārt. Un gatavība atbildēt uz jebkuru jautājumu ne pie kā laba var nenovest.

Lūk, portāls "Letidor" aplūko 10 jautājumu tipus, uz kuriem bērnam nevajadzētu atbildēt pat pieaugušajiem – ētisku apsvērumu dēļ vai pat savas drošības labā!

Jautājumi par dzīvesvietu

Pat, ja tev šķiet, ka neatstāsi savu bērnu ne minūti vienu pašu, vienalga bērnam ir jāzina: parastā situācijā viņam ar nepazīstamiem un mazpazīstamiem cilvēkiem vispār nevajadzētu ielaisties sarunās. Pilnīgi pietiekami būs, ja bērns pasveicināsies.

Ar "parastu situāciju" šajā gadījumā ir jāsaprot tās reizes, kad bērnam nav nepieciešama pieaugušo palīdzība, piemēram, ja viņš ir pazudis.

Neceri, ka bērns pats spēs novērtēt situāciju un patstāvīgi orientēsies, uz kādiem jautājumiem nevajadzētu atbildēt. Tas tev viņam ir jāiestāsta.

Nepazīstamiem cilvēkiem (pat tad, ja šis cilvēks sevi iepazīstina kā jaunais kaimiņš) nedrīkst atbildēt uz jautājumiem: "Kur tu dzīvo?", "Kurš ir tavas istabas logs?", "Kāds ir tava dzīvokļa numurs?", "Kas tagad ir mājās?".

Protams, ja vien nav runa par kādu ekstremālu situāciju mājās (sadūmojums, caurules plīsums un līdzīgas likstas).

Tomēr statistika vēsta, ka bērniem daudz lielāku bīstamību var radīt tieši pazīstami cilvēki, kuri lieliski zina, kur tava ģimene dzīvo.

Tags

Bērna audzināšana Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Sākumskola Skolēna aktivitātes brīvajā laikā Skolēna emocionālā attīstība un mācības Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form