Atā knupītim! Viltības, kā procesu padarīt iespējami mazāk nervozu
Foto: Shutterstock

Kad bērniņš ir mazs, speciālisti pat atsevišķos gadījumos rekomendē māneklīša lietošanu. Ar to iespējams nomierināt mazuli gadījumos, kad piezadzies lielais vai mazais kreņķis. Taču, bērnam augot, knupja lietošanu pamazām vajadzētu pārtraukt. Kāpēc?

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iemeslu ir daudz, kāpēc māneklīša lietošana bērniem patiesībā nekādu īpašu labumu, izņemot zīdaiņu raudāšanas gadījumos, nedod. Trauksmi par izplatīto un ilgo knupju lietošanu ceļ arī zobārsti, jo bērniem, kuri ilgi un cītīgi lieto knupi, veidojas nepareizs zobu sakodiens. Turklāt daudziem vecākiem pašiem rodas kauna sajūta, ja bērns jau ir dūšīgs staigātājs, varbūt pat jau runātājs, bet bez knupja neiztikt.

Kādas tik viltības vecāki nav izmantojuši procesā, ko dēvē par atradināšanos no māneklīša. Arī speciālistiem, protams, ir savi ieteikumi, un tas viss ir atrodams "Cālis" rakstu arhīvā. Ja arī tavā ģimenē šis jautājums ir aktuāls, cerams, ka atradīsi arī savam mazajam piemērotāko metodi.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form