Logopēds kā burvis bērna valodas attīstībā – vingrinājumi, padomi un pieredze
Foto: Shutterstock

Katrs bērns attīstās individuāli, to speciālisti atgādina nemitīgi. Un tomēr pastāv aptuvenas norādes, ko bērnam vajadzētu prast konkrētā vecumposmā. Vai ir normāli, ja bērns vēl nerunā divu gadu vecumā? Jā, tas ir normāli! Bet, vai tas ir tikpat normāli, ja arī četru gadu vecumā viņš nespēj salikt kopā pāris vārdus? Visticamāk, ka šī vairs nebūs norma, un noteikti ir vērts vērsties pie speciālista.

Arī speciālistu loks ir plašs, bet visbiežāk šāda veida attīstības traucējumus aplūko logopēds, kurš konsultācijas laikā arī sapratīs, vai bērns jānosūta uz pārbaudēm pie dzirdes speciālistiem, pie neirologa vai vēl kāda cita. Tomēr visbiežāk logopēds pats spēj piepalīdzēt "atvērt" bērna runas aparātus, un to var paveikt ar dažādiem vingrinājumiem.

Portāla "Cālis" arhīvā ir gana daudz noderīgu rakstu, kuros atradīsi logopēdu padomus gan par to, kādēļ ir svarīgi ar bērnu runāt pieaugušo valodā, nevis ucinoties, kā vingrināt dažādus sejas muskuļus, sīko motoriku, jo visas šīs lietas ir cieši saistītas ar bērna valodas attīstību. Atradīsi arī informāciju par to, kādos gadījums ir pamats uztraukumam, ja bērns konkrētā vecumā nespēj izdarīt noteiktas lietas. Un kā panākt, lai bērns spētu skaidri izrunāt grūto "r" burtu? Galvenais ir sekot līdzi bērna attīstībai un šaubu gadījumā lūgt konsultāciju speciālistam.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Iesaisties sarunā!