Piecas mīlestības valodas – kura no tām ir primārā tavam bērnam
Foto: Shutterstock

Mīlestība ir bērnu un vecāku attiecību pamatā, bet kas notiek tad, ja jūs katrs runājat savā mīlestības valodā? Tas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc jūsu starpā ir nemitīgs saspīlējums, kas nereti pārtop strīdos. Bērna mīlestības valodas iepazīšana ir viens no veidiem, kā nodrošināt harmoniskas attiecības. Portāla "Parents24" autori pievērsušies piecām mīlestības valodām, skaidrojot, kādas tās ir un kā zināt, kurā no tām runā tavs bērns.

Katram cilvēkam ir sava mīlestības valoda jeb veids, kādā citi tev liek justies mīlētam un īpašam. Tāpat tas ir veids, kādā tu labprāt izrādi savi mīlestību citiem, taču nereti veidojas situācijas, kad vecāki bērniem izrāda mīlestību citādā veidā, nekā viņi to vēlētos saņemt. Tas ir brīdis, kad attiecībās starp bērniem un vecākiem var sākt rasties plaisas. Lai no tā izvairītos, vecākiem ir svarīgi zināt, kas liek viņu bērnam justies mīlētam.

Ar piecām mīlestības valodām pasauli iepazīstināja vairāku grāmatu, to skaitā "Piecas mīlestības valodas bērniem", autors Gerijs Čepmens. Viņš sīki un skaidri vēsta, kādas ir šīs mīlestības valodas un kā to atklāšana var palīdzēt uzlabot tavas attiecības ar bērniem. "Kad tu izrādi savu mīlestību tieši tādā veidā, kā otrs to grib saņemt, jūsu attiecības uzlabojas, jo tavs bērns jūtas mīlēts un vajadzīgs," atklāj grāmatas autors.

Ir vairāki veidi, kā tu vari noteikt, kāda ir tava bērna mīlestības valoda, piemēram, novērojot, kā bērns pauž mīlestību citiem, kā arī ieklausoties, ko bērns visbiežāk lūdz vai par ko nemitīgi sūdzas. Kā vēl tu vari uzzināt, kāda ir tava bērna mīlestības valoda, lasi šajā rakstā.

Dažreiz vecāki par visām varītēm cenšas bērniem izrādīt savu mīlestību, taču šī uzmanība ne vienmēr tiek uztverta tā, kā viņi to ir vēlējušies. Šādas situācijas rodas tāpēc, ka tu savu mīlestību neizrādi tā, kā tavam bērnam tas ir vajadzīgs. Tā vietā, lai viņš justos mīlēts, iespējams, tu viņam liec justies kontrolētam vai atstātam novārtā.

Grāmatas "Piecas mīlestības valodas bērniem" autors uzskata, ka, ja bērnībā cilvēks nesaņem viņam vajadzīgos pieskārienus, vārdus vai citas mīlestības izpausmes, tad, izaugot lielākiem, viņi dodas šo mīlestību meklēt kaut kur citur, piemēram, pie pretējā dzimuma. Sākumā tas varētu šķist pavisam nevainīgi, taču dažreiz situācija var kļūt tik nokontrolējama, ka tava meita sevi vērtēs pēc tā, ar cik daudz puišiem viņa ir bijusi attiecībās. Šajā gadījumā scenāriji var būt dažādi, taču iemesls ir viens – bērnam augot, netika sniegts pietiekoši daudz mīlestības veidā, kādā viņam tā bija nepieciešama.

Lai saprastu, kura no piecām mīlestības valodām runā tavs bērns, vispirms ir jāiepazīstas ar to, kādas tās ir:

  • Mīlestības darbi,
  • Pieskārieni,
  • Vārdi,
  • Dāvanas,
  • Kvalitatīvi pavadīts laiks.

Mīlestības darbi

Tās ir lietas, ko vecāki ikdienā dara, lai izrādītu bērniem savu mīlestību un rūpes, piemēram, ēst gatavošana, drēbju gludināšana, aizvešana un skolu u.c. Taču vajadzētu atcerēties, ka pat tad, ja tas ir veids, kas liek tavai atvasei justies mīlētai, ar mīlestības darbiem nevajadzētu pārspīlēt. Jāatceras, ka jāļauj bērnam būt patsāvīgam un dažas lietas darīt pašam. Arī pirmsskolas skolotāji vecākiem iesaka nedarīt bērnu vietā to, ko viņš var izdarīt pats. Citus bērnudārza audzinātāju padomus vecākiem vari lasīt šeit.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērni Jaunietis Mamma Mīlestība Tēvs Bērndārznieks Mazulis Skolēns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form