Spogulīt, spogulīt, kurš ir visskaistākais? Skaistuma kults arī bērniem
Foto: Shutterstock

Kā mūsdienu bērnam ieskaidrot, ka piedzimt skaistam nav pats galvenais dzīvē? Skaistuma kults mūsdienās visai spēcīgi novērojams ne tikai pieaugušo pasaulē, bet arī bērnu dzīvēs. Mazās meitenītes, pirms došanās uz bērnudārzu vai skolu, nereti jau iepriekšējā vakarā piemēra kārtējo apģērba kārtu, ko vilkt, lai izskatītos satriecoši. Viņas lieto bērniem paredzēto kosmētiku, bieži vien pat gatavas atteikties no saldumiem, lai nesabojātu figūru, nodarbojas ar vingrošanu un dara citas lietas, lai tikai būtu pievilcīgas.

Tie nav izdomājumi, bet pašu vecāku atzīšanās, turklāt tas attiecas ne tikai uz meitenēm, bet arvien biežāk arī uz puišiem. Labi tas vai slikti, domas dalās, bet plašāk tēmā iedziļinājies portāls Parents.ru. Ielūkojamies arī portāla Cālis.lv forumā, lai aplūkotu vecāku pieredzes stāstus par bērnu pucēšanās kāri.

Ja vecāki bieži domā: "No kā bērnam radusies tik liela vēlme izskatīties īpaši un katru dienu", tad speciālisti gan vērš uzmanību, ka ļoti daudz kas ir atkarīgs no pašu vecāku attieksmes. Lai kāda nebūtu apkārtējā vide, bērns ilgu laiku visu pieņem, raugoties no vecāku skatpunkta. Jā, bērni redz skaistuma standartus it visā, kas attiecas uz ārieni, jo mūsdienās pat vairums leļļu izskatās kā modeles no žurnālu vākiem, nekā no zīmējumiem grāmatā "Vesels cilvēks". Un viņi agri saprot, ka ir jāseko šim sabiedrības uzspiestajam standartam. Vienlaikus jāatzīmē, ka tieši no vecākiem ir atkarīgs, vai bērns spēs atrast zelta vidusceļu starp sabiedrības izvirzītajām prasībām un individualitāti, vai viņš jutīsies harmonijā ar savu ķermeni, vai spēs sevi mīlēt un būt pārliecināts par savu pievilcību citu acīs.

Tags

Bērna apģērbs Bērna audzināšana Drēbes Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form