Tie ir gēni jeb Piecas lietas, kurām nav nekāda sakara ar audzināšanu
Foto: Shutterstock

Pēdējos gados var novērot tendenci - bērna audzināšana tiek pārvērtēta un ir pieņemts uzskatīt, ka tā cilvēkā nosaka praktiski visu: raksturu, intelektu un pat ķermeņa svaru. Tomēr jaunākie pētījumi vēsta par to, ka no šī saraksta nevajadzētu izsvītrot gēnus, norāda portāls Parents.ru. Ne velti angļu klasiķis Viljams Šekspīrs ir teicis: "Daba vienmēr paņem savu".

Patiesi – tiek uzskatīts, ka audzināšana spēlē lielu lomu, kāds izaugs bērns: vecāki viņā ieaudzina noteiktas morāles normas, kuras veido raksturu. Tāpat tās attīsta mazuļa prāta spējas. Un visbeidzot, mēs visi zinām, ka ēšanas ieradumi ģimenē lielā mērā ietekmē bērna ķermeņa svaru: ja tavā ģimenē pieņemts gardi un daudz paēst, turklāt garšo "fast food" ēdiens, tad pastāv risks, ka nākotnē bērns cietīs no liekā svara problēmām.

Ne mazums grāmatās ir aprakstīta bērnu audzināšanas tēma. Jaunās mammas bieži internetā meklē atbildes uz jautājumiem: "Kā bērnā attīstīt matemātisko domāšanu, radošumu, līdera īpašības, pašpārliecinātību?" Šis ir tikai viens no spilgtākajiem piemēriem, esot pozitīvi apsēstam ar ideju, cik svarīga ir audzināšana. Mēs vienmēr uzskatām, ka mīlestību pret mācībām, kārtības izjūtu, centību bērnā var attīstīt, viņam jau agrīnā vecumā sniedzot iespēju apmeklēt dažnedažādus pulciņus, skolas, kursus. Mēs domājam, ka tikai tā bērni dzīvē būs veiksmīgi. Taču pēdējie zinātnieku pētnieki liecina, ka pie atsevišķām cilvēka īpašībām "vainojami" gēni.

Vai tiešām audzināšanas metodikai nav nekādas nozīmes, un vecāki vispār nevar ietekmēt tālāko bērna dzīvi? Protams, var. Taču gēni dara savu, kad tiek runāts par turpmāk aprakstītām piecām lietām, kurām nav nekāda sakara ar audzināšanu.

Tags

Bērna audzināšana Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis Sākumskola Skolēns

Comment Form