Agnese un Valērijs – aknu donori saviem bērniem – sevi par varoņiem neuzskata
Foto: DELFI

Smalkas miesas uzbūves, nedaudz samulsusi – tādu Bērnu slimnīcā sastopu Agnesi Šalmu, kura savam dēlam bija aknu donors. Spēcīgs vīrietis, smaidīgs un atklāts, policists pēc profesijas – tas ir Valērijs Nedveds, kurš arī ziedoja daļu savu aknu, lai glābtu sava dēla Dmitrija dzīvību. "Es neesmu varonis, bet tikai tētis savam dēlam," sacīja Valērijs, kad preses konferencē tika pieteikts kā varonis.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā 20. maijā tika oficiāli sākta psiholoģiskās atbalsta programmas izveide ģimenēm, kurās aug bērni ar aknu transplantātu. Uz pasākumu bija sapulcētas ģimenes ar bērniem, kuriem veikta aknu transplantācija. Bērnu smiekli, satikšanās prieks un iespēja padauzīties ar Dakteri klaunu – it kā šiem draiskuļiem nebūtu nekādu veselības problēmu, tā novēroja portāls "Cālis.lv". Un tomēr, tomēr, ne visiem aknu transplatācija ir atrisinājusi visas veselības problēmas, bet vismaz cerību stars gan ir sniegts.

Kā tas ir, kad ārstu konsīlijs vecākiem pasaka – bērnam pusgada laikā jāveic aknu transplantācija, citādi... Viss beidzies, visi sapņi, cerības, ģimenes laime. Tas ir šoks, bailes, neziņa... Šādas emocijas bija jāpiedzīvo vecākiem, kuru bērniem veiktas šīs operācijas.

Jāpiebilst, ka aknu transplantāciju bērniem veic tikai ārvalstu klīnikās, taču valsts apmaksā operāciju, savukārt Bērnu slimnīcas fonds – ceļa un uzturēšanās izdevumus. Tiesa, kad vajadzēja glābt toreiz pavisam mazā, bet nu jau 10 gadus vecā Dmitrija dzīvību, valsts sistēmu vēl nebija sakārtojusi, Dimas vecākiem naudu operācijai bija jāmeklē pašiem.

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīcas fonds Cilvēkstāsti Lasāmgabali Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form