Apvienotie iestājpārbaudījumi Rīgas ģimnāzijās un vidusskolās notiks aprīlī un maijā
Foto: Shutterstock

Turpinot iesākto praksi, arī šajā pavasarī Rīgas valsts ģimnāzijās un vidusskolās tiks organizēti apvienotie iestājpārbaudījumi, informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apvienotajos iestājpārbaudījumos skolēna iegūtais rezultāts būs derīgs vairākās skolās un kalpos kā pamats dalībai konkursā uzņemšanai izvēlētajā valsts ģimnāzijā vai vidusskolā.

"Rīga rada visiem vienādus nosacījumus, lai skolēni, kuri vēlas un ir kompetenti, varētu iestāties sevis izvēlētajās vidusskolās un ģimnāzijās. Kvalitatīva vidējā izglītība ir pašvaldības uzmanības lokā. Par to domājam, gan sakārtojot skolu tīklu Rīgā, gan īstenojot vienotus iestājpārbaudījumus. No skolēnu un vecāku puses svarīgi sekot līdzi informācijai par iestājpārbaudījumu norises laikiem un vietām. Lai labas sekmes iestājpārbaudījumos!" uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina.

Iestājpārbaudījums Rīgas valsts ģimnāziju 7. klasei notiks 22. aprīlī, tas tiks organizēts rakstiski matemātikā. Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā papildus būs jākārto iestājpārbaudījums angļu vai vācu valodā.

Lai iestātos Rīgas valsts ģimnāziju vai galvaspilsētas vidusskolu 10. klasē, skolēniem būs jākārto kombinēts iestājpārbaudījums matemātikā un valodās (tekstpratība) vai kādā no iestājpārbaudījuma daļām, kuras skolas ir noteikušas kā uzņemšanas kritēriju 10. klasē. Šis pārbaudījums notiks 13. maijā. Pirms reģistrēšanās kombinētajam iestājpārbaudījumam skolēnam jāiepazīstas ar skolas noteiktajām uzņemšanas prasībām.

Informācija par iestājpārbaudījumu programmām, pieteikšanos iestājpārbaudījumiem, laiku un vietu skolās, kuras organizēs iestājpārbaudījumu uzņemšanai 10. klasēs, būs pieejama no 20. marta tīmekļa vietnē "izglitiba.riga.lv", kā arī skolu mājaslapās.

Reģistrēties iestājpārbaudījumiem varēs elektroniski divas nedēļas pirms iestājpārbaudījuma norises tīmekļa vietnē "izglitiba.riga.lv" sadaļā "Reģistrēšanās kombinētajam iestājpārbaudījumam", kā arī skolu mājaslapās. Reģistrējoties iestājpārbaudījumam, no saraksta varēs izvēlēties sev izdevīgāko vietu (izglītības iestādi), kurā veikt šo rakstisko iestājpārbaudījumu.

Papildinformācija būs pieejama Rīgas valsts ģimnāziju un vidusskolu mājaslapās. Jautājumu gadījumā iespēja sazināties arī pa e-pastu: iestajparbaudijums@riga.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.