Bijušās rīdzinieces Sanitas laulība ar islandieti Hilmāru. Ģimenes dzīve skaistajā zemē
Foto: Privātā arhīva foto.

Es gan tur nevarētu dzīvot, tur taču ir briesmīgi laika apstākļi, šādu frāzi Sanitai Hildarsonei (Hildarson) bieži nācies dzirdēt no Latvijā dzīvojošajiem paziņām un draugiem, uzzinot, ka viņa pārcēlusies uz dzīvi Islandē. 28. aprīlī apritēs nu jau 12 gadi, kopš bijusī rīdziniece mijusi gredzenus ar islandieti Hilmāru, dzīvo Islandē, aptuveni 40 kilometrus no Reikjavīkas, un audzina trīs meitas – "pa pusei latvietes, pa pusei islandietes", bet ar īstiem latviešu vārdiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par to, kā sākās Sanitas un Hilmāra mīlas stāsts, par to, kāda ir ģimenes dzīve vienlaikus bezgalīgi skaistajā un bieži vien laika apstākļu ziņā skarbajā zemē, stāsta Sanita.

Mūsu saruna ar Sanitu notiek, izmantojot Skype sniegtās privilēģijas, bet sazvanāmies divas reizes, jo stāstāmā un vaicājamā daudz, un arī Sanitas mazās meitiņas nebija mierā ar to, ka mamma nevelta nedalītu uzmanību abām, tik ilgi sarunājoties ar svešu tanti. Sveša tante esmu Sanitas meitām, bet patiesībā esam nedaudz pazīstamas, darba jautājumos, nu jau pirms padsmit gadiem, abas komunicējām itin bieži. Toreiz Sanita bija sabiedrisko attiecību speciāliste Rīgas pašvaldības policijā.

Gadiem neko nebiju dzirdējusi par Sanitu, līdz Facebook pamanīju mūsu kopīgas paziņas ievietotas fotogrāfijas no ciemošanās pie Sanitas. Uzrakstīju Sanitai vēstuli, aicinot pastāstīt par dzīvi un bērnu audzināšanu Islandē, kas daudziem šķiet tāda noslēpumaina, skarba zeme. Un Sanita piekrita sarunai, jo pašai arī esot interesanti lasīt līdzīgus stāstus par latvietēm, kuru dzīvesbiedri ir cittautieši, kā viņiem veicas latviskuma saglabāšanā.

Tags

Attiecības ģimenē Bērna audzināšana Bezmaksas dzemdību palīdzība Cilvēkstāsti Lasāmgabali Dzemdības Grūtniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form