Brīdina par tirdzniecībā pieejamu bīstamu bērnu slidkalniņu, gultiņu un virkni rotaļlietu
Foto: Publicitātes attēli

Drošība mājās, lai maksimāli izvairītos no dažādu traumu gūšanas, mediķu dienaskārtībā ir visu laiku, jo visvairāk traumu mazi bērni gūst tieši mājās. Tieši tāpēc vecākiem jābūt īpaši modriem, izvēloties bērniem mēbeles un rotaļlietas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) mājaslapā sniegta informācija par gana daudz bērniem domātām precēm, kuras rada bīstamību. Lūk, kādas preces šogad pieejamas dažādās tirdzniecības vietās, bet nav bērniem drošas!

Bērnu slidkalniņš "Dino" pieejams dažādos Latvijas internetveikalos. Atklāts, ka šī prece rada nopietnu risku, jo slidkalniņš nav pietiekami stabils – lietošanas laikā tas var apgāzties un bērns var gūt traumas.

Bērnu gultiņa "Klups", modelis "Radek" (baltā krāsā). Arī šī gultiņa pieejama dažādos Latvijas internetveikalos, bet rada nopietnu risku, jo gultas malas nav pietiekami augstas, kā rezultātā bērns var pārkāpt tām pāri, nokrist un gūt traumas. Tāpat atvērumi starp gultas redelēm ir pārāk lieli, kas var novest pie bērna ekstremitāšu vai galvas iesprūšanas.

Lelle "Tasso", ražotājs – "Binyuan Toys Factory", Ķīna. Pārdevējs – SIA "Alinej". Prece rada ķīmiskās saindēšanās risku, jo bis-(2-etilheksil) ftalātu (DEHP) saturs rotaļlietas galvas materiālā pārsniedz noteikto pieļaujamo koncentrāciju.

Koka rotaļlieta "Multi-color Wisdom Plate", modelis FL-3460. Pārdevējs – SIA "Pareto centrs". Šai koka rotaļlietai kritiena rezultātā var atdalīties sīkas detaļas, kas bērniem līdz trīs gadu vecumam var radīt nosmakšanas risku.

Rotaļlieta "Reassembly Screw Car", modelis FL-3290. Pārdevējs – SIA "Pareto centrs". Šī koka rotaļlieta satur sīkas detaļas. Tādējādi bērniem līdz trīs gadu vecumam pastāv nosmakšanas risks.

"Muzikālā rotaļlieta – ģitāra" – ražotājs atrodas Ķīnā, bet mantu importē Polija. Rotaļlieta rada nosmakšanas risku, jo siksna nav aprīkota ar drošības atvienošanās mehānismiem un tās garums pārsniedz atļauto normu, kā rezultātā var veidoties cilpa, kas, tai savelkoties ap kaklu, var radīt nosmakšanas risku.

Lecamaukla "Skakanka", ražotājvalsts ir Ķīna, bet to tirgo SIA "Tommy Toys Story", Marsa gatvē 14-37, Rīgā. Prece rada ķīmiskās saindēšanās risku, jo bis-(2-etilheksil) ftalātu (DEHP) saturs rotaļlietas auklas daļā pārsniedz noteikto pieļaujamo koncentrāciju.

Rotaļlieta "Lets Play", ko tirgo SIA "Lauku apgāds un meliorācija" veikals "Mājai, Dārzam, Atpūtai" Dzirnavu ielā 18, Smiltenē. Preces komplektācijā esošajām ģeometriskajām figūrām trieciena rezultātā var atdalīties sīkas detaļas, kas var radīt nosmakšanas risku.

Vēl ar citām bīstamām precēm vari iepazīties PTAC īpaši izveidotajā datu bāzē.

Tags

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs Traumas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form