Cilvēki ar invaliditāti un seksualitāte – tabu?
Foto: Publicitātes foto

Šī gada 1. jūnijā Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" noslēdz projektu "Breaking taboos by networking!", kura vadmotīvs un galvenā tēma ir cilvēki ar invaliditāti un seksualitāte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2019. gada rudenī dalībnieki no Latvijas un Somijas devās uz Dāniju, lai uzsāktu projektu "Breaking taboos by networking!". Projekta mērķis – rosināt diskusiju par seksualitāti cilvēkiem ar invaliditāti, lai projekta noslēgumā izveidotu video rullīšus par šo tabu tēmu. Pirmajā projekta tikšanās reizē, kas norisinājās Dānijā, organizācijā "TV-GLAD", dalībnieki diskutēja starp cilvēkiem ar un bez invaliditātes, kā arī veica ielu aptaujas, lai noskaidrotu, ko cilvēki domā par seksualitāti un cilvēkiem ar invaliditāti, un vai maz tie ir savienojami termini.

Otrajā projekta periodā, kas notika 2020. gada pavasarī Latvijā, "Apeirons""+ aicināja Dānijas un Somijas kolēģus pie sevis, lai veidotu scenārijus un uzsāktu filmēšanas procesu, kas tika finalizēts šī gada pavasarī Somijā ar organizācijas "NEO-OmaPolku" atbalstu. Pēdējais projekta posms norisinājās attālinātā veidā, galu galā izveidojot sešpadsmit video par un ap seksualitāti.

Video rullīšu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību šai nozīmīgajai tēmai un raisīt diskusijas par to.
Seksuālās tiesības ir cilvēktiesības, kuru pamatā ir ANO Cilvēktiesību konvencija. Mīlestība un seksualitāte nepieciešama visiem cilvēkiem neatkarīgi no tā, vai viņiem ir vajadzīgs īpašs atbalsts. Kā jūs justos, ja jums būtu aizliegts izteikt seksualitāti? Vai nodarboties ar seksu? Cilvēkiem ar invaliditāti ir tādas pašas seksuālās vajadzības kā citiem, un visiem jābūt tiesībām un brīvībai izmantot savu seksualitāti!

"Par šo tēmu ir jārunā! To nevar vienkārši noklusēt un ir jāpanāk vienlīdzīga attieksme pret visiem. Viesojoties Dānijā un pārrunājot tēmu ar Somijas kolēģiem, cita starpā tika satikti cilvēki, kuri negaidīti bija kļuvuši par vecākiem, jo ​​nebija zinājuši, kā rodas bērni," pauž projekta pārstāvji.

Projekta laikā tika izveidota video sērija, lai veicinātu diskusiju un palīdzētu dzimumizglītībā.
Video sērija pieejama tīmekļvietnē breaktaboos.com ar subtitriem latviešu valodā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apeirons Sekss Seksualitāte
0
Invaliditāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form