Dr. Klauni 10 gadu jubilejā aicina uz koncertu un sāk jaunu ziedojumu kampaņu
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 1. jūlijā, iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole Alfa" notiks svētku koncerts par godu organizācijas "Dr. Klauns" jubilejas labdarības kampaņai. Dakterus klaunus atbalstīs mūzikas grupa "Citi zēni", kas nesen pārstāvēja Latviju "Eirovīzijā". Pasākums notiks pie informācijas centra no pulksten 11 līdz 12.30, sagādājot virkni pārsteigumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Dr.Klauns" ir labdarības organizācija, kas šogad svin 10 gadu jubileju kopš darbības uzsākšanas. Stāstot par savu darbu, dakteri Klauni biežāk uzsver palīdzību konkrētiem bērniem – kā mazie pacienti izjūt stresu, un kā viņi palīdz bērniem tikt ar to galā. Taču, skatoties uz ainu kopumā, 10 gadu laikā ir mainījies Latvijas slimnīcu mikroklimats – gan bērniem, gan pieaugušajiem ir mainījusies attieksme pret slimnīcu un tagad tajā ir vieta ne tikai sāpēm un bailēm, bet arī smaidam un priekam.

Šis ceļš, ko Latvijas mediķi veikuši kopā ar dakteriem Klauniem, ir bijis iespējams, tikai pateicoties sabiedrības palīdzībai. Tas ir mūsu kopīgo pūļu rezultāts, un visu to Latvijas iedzīvotāju iesaiste, kuri atbalstīja medicīnisko klaunādi. Tāpēc neapšaubāmi šie ir svētki mums visiem, un esam laimīgi uzaicināt ikvienu, kurš vēlas kopā ar mums priecāties par kopīgajiem panākumiem!" saka organizācijas "Dr.Klauns" vadītāja Marianna Milovska.

Iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole Alfa" viesus gaidīs ne tikai pasākuma vadītājs Oskars Lepers, mūzika un slavenības. Līdztekus tam visam atklās arī interaktīvu izstādi, notiks radošas spēles bērniem. Jubilejas viesi tiks cienāti ar saldējumu.

Pasākums veltīts jubilejas labdarības akcijai "Ar vienu klaunu nepietiek – palīdzi dakterim Klaunam būt tur, kur viņu gaida!". Pašlaik dakteri Klauni var apciemot tikai aptuveni 20 procentus bērnu, kuri nokļūst slimnīcā. Lai pēc iespējas vairāk bērnu varētu saņemt dakteru Klaunu atbalstu, labdarības akcijā aicināti piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji. Labdarības kampaņas laikā iegūtie līdzekļi tik veltīti vairākiem mērķiem, tostarp slimnīcas klaunu apmācībām (tā ir atsevišķa profesija, kas īpašā veidā apvieno gan psiholoģiju, gan aktiermeistarību), kā arī dakteru klaunu ikdienas darba apmaksai.

Par interaktīvo izstādi "Ar vienu klaunu nepietiek"

Katram dakterim Klaunam ir savas superspējas – kā tieši viņš caur spēli, iztēli, fantāziju maina atmosfēru palātā, un palīdz bērnam atrast drosmi pašam sevī. Drosmi, lai spētu satikties ar savām smagajām emocijām, izdzīvotu tās un tad jau ar cerību un prieku turpinātu ceļu uz atveseļošanos.

Par šīm superspējām stāsta dakteri Klauni un bērni, kuri viņus ir satikuši. Šī ir izstāde ar terapeitisku efektu – tās forma ir viegla un jautra, bet ikviens var smelt ko vērtīgu sev – to, kas dod spēku pārvarēt dzīves sarežģītos apstākļus, stāsta Milovska.

Izstādi iepirkšanās un izklaides centrā varēs apskatīt līdz 6. augustam.

Tags

Dakteris Klauns Dr.Klauns Labdarība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form