Dzemdību namā pēc renovācijas atsāk darboties jaundzimušo aprūpes telpas
Foto: Publicitātes foto

22. decembrī, klātesot tikai nodaļas darbiniekiem un stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, atklātas renovētās Rīgas Dzemdību nama (RDN) Mātes un bērna aprūpes nodaļas jaundzimušo aprūpes telpas 3. stāvā, informē RDN mārketinga un korporatīvās komunikācijas vadītāja Baiba Auzāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

3. stāva jaundzimušo aprūpes telpās kopš Dzemdību nama jaunā korpusa uzcelšanas brīža 1978. gadā bija veikts tikai neliels remonts, kamēr elektroinstalācijas, apkures, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma saglabājusies vēl no padomju laikiem.

Pakāpeniski visā Dzemdību namā tiek veikta telpu renovācija, un 3. stāva jaundzimušo aprūpes telpas bija kārtējās, kurās veikts kapitālais remonts.

Ieguldot vairāk nekā 178 tūkstošus eiro, jaundzimušo aprūpes telpās veikta pārbūve, padarot telpu plānojumu ērtāku pacientiem un personālam. Nomainīti griesti, grīdas, logi un durvis; renovēts ūdensvads, elektroinstalācijas un apkures sistēma, kā arī atjaunots datoru un sakaru tīkls. Telpas aprīkotas ar viegli kopjamām virsmām un specializētām medicīniskām lampām. Renovēto telpu blokā atrodas speciālistu kabineti, jaundzimušo apskates un novērošanas istabas, kā arī Vakcinācijas kabinets.

"Telpu renovāciju esam veikuši tikai un vienīgi par Dzemdību nama finanšu līdzekļiem, un esam priecīgi, ka tās sāk darboties tieši šajā – Ziemassvētku laikā. Tā ir skaista dāvana gan mūsu pacientiem, gan arī mūsu darbiniekiem," teic RDN valdes priekšsēdētāja Santa Markova.

Dzemdību namā pēc renovācijas atsāk darboties jaundzimušo aprūpes telpas
Foto: Publicitātes foto

Atklāšanas pasākumu īpašu padarīja Latvijas Valsts prezidenta dzīvesbiedres, Dzemdību nama fonda patroneses Andras Levites nodotais sveiciens Rīgas Dzemdību nama darbiniekiem, kā arī dāvanu maisiņš ar zeķītēm jaundzimušajiem, kas tiks dāvātas pirmajiem jauno aprūpes telpu apmeklētājiem.

Rīgas Dzemdību namā ik gadu pasaulē nāk trešā daļa no viesiem Latvijā dzimušajiem bērniņiem. Mātes un bērna aprūpes nodaļa ir viena no lielākajām nodaļām Dzemdību namā. Te kopumā strādā 23 bērnu māsas, 17 māsu palīgi, trīs ginekologi, trīs neonatologi un 36 vecmātes. Mātes un bērna aprūpes nodaļā jaunie vecāki ar mazuli uzturas pēc dzemdībām. Mediķi uzrauga gan bērniņa, gan jaunās māmiņas veselību, vajadzības gadījumā sniedzot medicīnisko palīdzību. Jaundzimušo aprūpes telpās mazuļiem veic skrīninga izmeklējumus un vakcinē; jaunie vecāki te var saņemt atbildes uz neskaidriem jautājumiem, kas saistītas ar bērna aprūpi un zīdīšanu.

Tags

Rīgas Dzemdību nams
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form