Foto: Īpašo bērnu ģimenes tiekas sirsnīgos kopābūšanas svētkos 'Salidojums 2020'
Foto: Publicitātes foto

23. augustā zemnieku saimniecībā "Valmoniras" norisinājās Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības ģimeņu satikšanās svētki "Salidojums 2020", lai ikviens ģimenes loceklis – mamma, tētis, brālis, māsa, ome un opis – sajustu vieglumu, prieku, kā arī taptu iedvesmoti un spēcināti, portālu "Cālis" informē biedrības komunikācijas speciāliste Linda Zarovska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vairāk nekā 20 gadus Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība savā paspārnē rūpējas par neizārstējami slimiem bērniem un viņu ģimenes locekļiem. Kā nevalstiska organizācija biedrība risina jautājumus, kuri saistīti ar bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumu pieejamību visā Latvijā. Biedrība ir izveidojusi bērnu paliatīvās aprūpes modeli starpdisciplinārai komandai, kuras sastāvā vienoti strādā ārsts, medicīnas māsa, kapelāns, sociālais darbinieks, psihologs. Šāda komanda darbojas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, nodrošinot paliatīvo aprūpi mājās, kā arī ambulatorus paliatīvās aprūpes pakalpojumus.

"Ilgstoši aprūpēt bērnu ar dzīvildzi ierobežojošu slimību tuviniekiem ir sarežģīts, psihoemocionāli grūts laiks. Viens no galvenajiem bērnu paliatīvās aprūpes mērķiem ir nodrošināt slimā bērna ģimenes locekļiem psihosociālu un garīgu atbalstu bērna slimības laikā. Ģimenēs līdzās neizārstējami slimajam bērnam vecāku mīlestība, uzmanība un gādība ir nepieciešama arī brāļiem un māsām. Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības patronāžā esošie vecāki atklāj, ka nereti biedrības rīkotie pasākumi ir vienīgās reizes gadā, kad viņi izraujas no mājām un atrod kaut nedaudz laika sev," stāsta Bērnu paliatīvās aprūpes valdes priekšsēdētāja Anda Jansone.

Foto: Īpašo bērnu ģimenes tiekas sirsnīgos kopābūšanas svētkos 'Salidojums 2020'
Foto: Publicitātes foto

Ģimeņu tikšanās svētki "Salidojums 2020" guvuši lielu atsaucību – pietiecies kupls skaits ģimeņu un atbalstītāju, vienā reizē tiekoties pat teju 140 cilvēkiem. Pasākuma gaitā ģimenēm bija iespēja piedzīvot brīnumus Dantes Pecolli brīnumu šovā, apgūt pašiem brīnumu radīšanas mākslu, sajust vēju gaisa pūķu meistarklasē ar Dmitriju Gormaļovu, sajust sevi "antigravity" jeb gaisa jogā Annikas Andersones vadībā, piedalīties spontānās mākslas darbnīcā kopā ar Marutu Linužu, bērniem sajust krāsu struktūru ar pirkstiem un ļauties savas sajūtu pasaules gleznošanai kopā ar Zani un Sarmīti, samīļot un pacienāt "Valmoniras" zīda vistiņas un kaziņas, bet tētiem bija iespēja sportot un pārrunāt ar vīrieša veselību saistītos jautājumus kopā ar Helmutu Bēķi no fonda "Movember Latvija" un spēkavīru Daini Zāģeri (#DODIEKSA kustības iniciatīva). Pašiem mazākajiem salidojuma dalībniekiem bija iespēja jaunatklāt "Lil HOUSE" izglītojošās bērnu rotaļu mājas un "Ette Tete" modificējamo Pikleres trijstūri "Mopitri."

"Viss, kas notiek šo svētku radīšanas procesā, kādu atbalstu saņemam, ir daudzām svētībām klātesošs. Mēs novērtējam ikviena cilvēka labo gribu – atbalstot ar saviem talantiem – sirsnīgi pateicamies Kārlim Blumfeldam par atbalstu pasākuma muzikālajā nodrošinājumā, "Rimi Baltic" par gardumiem galdam, "Lido" par konditorejas izstrādājumiem, "Kreder Factory" par dāvaniņu radīšanu, www.pupumaiss.lv, www.arglazuru.lv, Ludmilai no "@behindthedoors.riga", www.eventrent.lv par viegluma sajūtas radīšanu noformējot pasākumu, un ļoti sirsnīgs paldies pašiem pasākuma norises vietas "Valmoniras" saimniekiem Ilgvaram Bitem un Ingum Fjodorovam par patiesi atvērto, sirsnīgo attieksmi, lai taptu skaisti svētki, kā arī Starptautisko Sieviešu Klubam par finansiālo atbalstu. Mūsu pārliecība ir, ka ikviens ir tiesīgs dzīvot priecīgu, pilnasinīgu dzīvi, neskatoties uz slimības radītajiem ierobežojumiem un mūsu katra sirdī, darbos ir spēks veidot iekļaujošu sabiedrības attieksmi, reālas iespējas un tik ļoti nepieciešamo atbalstu šīm ģimenēm. Atbalstītāji mūs iedvesmo darīt iesākto un ticam, ka ar šādu līdzcilvēku atbalstu spēsim uzbūvēt arī multifunkcionālo bērnu paliatīvās aprūpes centru "Sapņu tilti" tuvā nākotnē," saka Linda Zarovska, Bērnu paliatīvās aprūpes komunikācijas speciāliste.

Foto ieskats ģimeņu satikšanās svētkos:

Tags

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form