Ģimene bāriņtiesu pielīdzina gestapo; iestāde pārmetumus noraida
Foto: Shutterstock

"Kā interesēs strādā bāriņtiesa? Ne jau bērna, kā to paredz likums, viņi ir kā gestapo, bezjūtīgi un auksti, cieti kā akmens," tādus izteicienus Rīgas bāriņtiesas virzienā raida kādas sākumklašu vecuma meitenes aizstāvji. Šāda veida pārmetumus kategoriski noliedz Rīgas bāriņtiesas vadība, uzsverot, ka bērnam ilgstoši tika liegta iespēja uz identitāti un meitene cietusi no emocionālās vardarbības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Meitene pirms Lieldienām izņemta no ģimenes, kuras aprūpē dzīvojusi astoņus gadus, kamēr bērna bioloģiskā māte atradās cietumā, bet tēvs meitas aprūpi bija uzticējis svešiem cilvēkiem. Māte no ieslodzījuma vietas atbrīvota, tēvs arī vēlas atkal rūpēties par bērnu, tādēļ vienā dienā meitene aizvesta no mājām, ko viņa par savām dēvēja astoņus gadus.

Savukārt Rīgas bāriņtiesas vadība situāciju iezīmē pavisam pretēji, noraidot pārmetumus par darbinieku rīcību un tieši šo ģimeni nosaucot par sava veida gestapo, kas liedza meitenei saglabāt savu identitāti.

Lai aizsargātu bērna intereses, stāsta varoņu vārdi ir mainīti. Ar īstajiem vārdiem portāls Cālis.lv publicēs juristes Daigas Silarājas un Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja Aivara Krasnogolova sacīto.

Tags

Bāriņtiesa Cilvēkstāsti Lasāmgabali
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form