Gripas epidēmijas laikā noteikti ierobežojumi Dzemdību namā
Foto: LETA

Saistībā ar gripas epidēmiju Latvijā un akūtu augšējo elpceļu infekciju slimību pieaugumu un izplatību Rīgā, no ceturtdienas, 1. februāra, māmiņu un jaundzimušo interesēs vienlaicīgi pacientu apmeklēt Rīgas Dzemdību namā ir atļauts vienai personai bez infekcijas slimību simptomiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērniem līdz 12 gadu vecumam apmeklējumi, tostarp došanās līdzi māmiņai uz ambulatoriskām vizītēm gadījumā, ja bērns nav pacients, Rīgas Dzemdību namā nav atļauti, uzsver Rīgas Dzemdību nama pārstāve Jana Priedniece.

Jau ziņots, ka Latvijā ir sākusies gripas epidēmija. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņo par gripas epidēmijas sākumu ar 2018. gada 30. janvāri. Centrā norāda, ka Ministru kabineta noteikumi par gripas pretepidēmijas pasākumiem paredz paziņot par gripas epidēmiju visā valstī, ja vienā no monitoringa teritorijām saslimstības intensitāte vienas nedēļas laikā pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

Monitoringa dati liecina, ka pagājušajā nedēļā Daugavpilī gripas pacientu skaits ir 117,9 uz 100 000 iedzīvotājiem, tādējādi sasniedzot epidēmisko slieksni 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa – 2,85 eiro.

SPKC epidemiologi atgādina, ka vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un citi, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Vislabākā aizsardzība pret gripu ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat aprīļa beigām, un imunitāte izveidojas 10 dienu laikā pēc vakcinācijas, nav par vēlu vakcinēties pret gripu, izvērtējot visus riskus, arī epidēmijas sakumā, norāda SPKC.

Tags

Rīgas Dzemdību nams Slimību profilakses un kontroles centrs Gripa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form