Foto: Publicitātes foto/LETA/Picture Agency
Lai arī daudzi to noliegs, vairumam cilvēku patīk apspriest citu cilvēku izskatu – gan svara izmaiņas, gan to, kādas pēdas sejā atstājis laiks un dzīve, gan, protams, apģērbu. Īsta medusmaize ir slavenību stils, bet vēl labāk – stila misēkļi.

Gadu gaitā Latvijā zināmām personām bieži ir gadījies sava stila vai tā trūkuma dēļ izpelnīties pastiprinātu uzmanību. Dažreiz pietiek ar beigtu lapsu ap kaklu, citreiz vajag parādīt vairāk kailas miesas kā ierasts, bet ir gadījumi, kad uzmanību izpelnās šķietami ikdienišķas lietas.

"Delfi Izklaide" piedāvā nelielu atskatu uz pēdējos trīs gados pamanītiem un sabiedrībā gana daudz apspriestiem stila pārpratumiem.

Pidžama Jūrmalā

Foto: Publicitātes foto
Šovasar par vienu no apspriestākajiem tērpiem kļuva Laimas Vaikules "pidžama", kurā viņa kāpa uz skatuves festivālā "Laima Rendez Vous Jūrmala".

Zīmola "Amoralle" darinātais zīda tērps ar koķeto dekoltē, kas atsedza mežģīņu krekliņu, radīja īstu neizpratnes vilni, un daudzi nespēja aptvert, kas cienījamajai skatuves māksliniecei licis uzstāties ietērpā, kas vairāk būtu piemērots guļamistabai.

"Seksīgi? Jā! Nepiedienīgi?! Kas tajā nepiedienīgs? Iziet uz skatuves zīda bikškostīmā, kam ir pidžamas piegrieztne? Ar tādiem ir pilni žurnālu atvērumi un veikalu skatlogi. Vai ģērbties provokatīvi 63 gadu vecumā nozīmē būt nepiedienīgam? Laima nekad nav baidījusies izskatīties provokatīvi. Tādēļ viņa arī mums interesē – gan 23, gan 63 gadu vecumā. Esmu pārliecināta, ka tā būs arī tad, kad būs 83!" satrauktos prātus mierināja stiliste, imidža dizainere un pasniedzēja Žanna Dubska.

Humpalas Eiropā

Foto: RIA Novosti/Scanpix
Pēc tam, kad Latvijā izvēlēts "
Eirovīzijas
" pārstāvis un apspriestas viņa vokālās dotības un piemērotība Latvijas vārda nešanai pasaulē, kārta nākamajai svarīgākajai lietai – spriedelēšanai, kā izpildītājs būs tērpies uz lielās skatuves.

Lielāko uzmanību vienmēr izpelnās tieši daiļā dzimuma pārstāves, un savulaik ļaudis apsprieda gan Aijas Andrejevas, gan Anmary kleitas, bet nesenākā pagātnē ļaužu valodās krita grupas "Aarzemnieki" tērpi.

Kad 2014. gada nacionālajā atlasē triumfēja sirsnīgais un vienkāršais ansamblis, tauta iesākumā gavilēja, bet vēlāk radās aizdomas, vai viņi maz mācēs pienācīgi uzcirsties un nedarīs kaunu. Kopenhāgenā notiekošās "Eirovīzijas" laikā, ieraugot "Aarzemniekus", bija skaidrs, ka par grupas vizuālo tēlu neviens īpaši nav satraucies, un ne viens vien skumji atzina – viņi izskatās tā, it kā drēbes īsi pirms uzstāšanās būtu salasījuši "humpalās", un vairāk līdzinās lupatlašiem.

Ogles sašutumam piemeta arī tas, ka "Aarzemniekiem" neizdevās iekļūt "Eirovīzijas" konkursa finālā, bet to, vai pie vainas bija grupas stils, dziesmiņa par kūku cepšanu vai politika, šodien jau vairs neviens nepateiks.

Vienmēr ādas jaka

Foto: Publicitātes foto
Dažreiz sabiedrībā zināmu cilvēku izvēlētais apģērbs kļūst par viņu firmas zīmi. Tā pērn notika ar tad vēl maz zināmo jauno skatuves mākslinieku Justu Sirmo un viņa ādas jaku, par ko daudzi pēdējā gada laikā ir smīkņājuši.

Jau konkursa "Supernova" laikā vērīgākie pamanīja, ka Justs un viņa ādas praķītis ir nešķirami, un to, cik ļoti puisis uzticējās šim apģērba gabalam, apliecināja tas, ka viņš no tās neatteicās arī lielajā "Eirovīzijā".

Taisnības labad gan jāatzīst, ka Justs savas ādas jaciņas maina, tomēr paliek uzticīgs stilam. To jaunais skatuves mākslinieks apliecināja arī jūlijā Jūrmalā notikušajā festivālā "Laima Rendez Vous Jūrmala".

Naktskreklā uz Operu

Foto: DELFI
Ir dažas sabiedrībā zināmas dāmas, kurām tiek pievērsta īpaša uzmanība, un dažreiz pietiek vien ar to, ka viņas apmeklējušas kādu publisku pasākumu, lai jau atkal tiktu dedzīgi apspriestas. Starp viņām noteikti ierindojama dziedātāja
Olga Rajecka
.
2016. gada sākumā viņai izdevās pārsteigt ar īpaši neparastu ietērpu. Apmeklējot Latvijas Nacionālajā operā notiekošo Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu "Zelta mikrofons" pasniegšanas ceremoniju, viņa bija izvēlējusies tērpu, kas daudziem atgādināja naktskreklu.

Plašķis televizorā

Foto: Picture Agency
Bieži vien cilvēkiem patīk runāt par to, ko viņi redz televizoru ekrānos, un dažkārt nemaz nav jāzibina plikumi, lai pievērstu uzmanību. Šī gada sākumā, dziesmu un izpildītāju konkursa "Supernova" laikā, negaidītu uzmanību izpelnījās tā vadītāja Toma Grēviņa ietērps – plašķis.

Vieni populārā dīdžeja izvēlēto tērpu slavēja, citi (arī dziedātājs Lauris Reiniks) nesaprata, kāpēc ziemā jāvalkā rudens trencis, bet daži norādīja, ka raidījuma vadītāja ietērps aizlienēts no kāda "virinātāja".

To, ka taisnība varbūt bija tiem, kuri teica, ka uz "Eirovīziju" vajadzētu sūtīt pašu Grēviņu un viņa plašķi, apliecina fakts, ka Toma ietērps dažiem ir palicis labāk atmiņā, nekā tas, ko mēs šogad aizsūtījām uz starptautisko konkursu.

Ļumīgās rokas Ventspilī

Foto: DELFI
Daiļā dzimuma dziedātājas gan pasaulē, gan Latvijā izjūt lielu spiedienu – no viņām uz skatuves tiek gaidīts ne tikai lielisks vokālais sniegums, bet arī valdzinošs izskats. Sabiedrībā dedzīgi tiek apspriests katrs liekais kilograms vai nepareizi izvēlētais tērps, kas izceļ ķermeņa nepilnības.

Pirms diviem gadiem īpaši asu kritiku izpelnījās dziedātāja Antra Stafecka. Viņa Ventspilī notiekošajā dziesmu aptaujas "Muzikālā banka" fināla koncertā uzstājās tērpā, kas atsedza rokas, un ne visi ar redzēto bija apmierināti.

Skarbus vārdus dziedātājai veltīja vokālais pedagogs Edgars Kramiņš, un Stafeckai uzradās arī prāvs aizstāvju pulciņš, kas norādīja, ka šoreiz Kramiņa kungs gan pāršāvis pār strīpu.

Par brūnu televīzijai

Foto: Picture Agency
Ir situācijas, kad kritiskus vārdus no pašpasludinātiem stila ekspertiem izpelnās nevis apģērbs, bet, piemēram, ādas krāsa. Tā šī gada sākumā notika ar dziedātāju Lindu Leen, kura bija nolēmusi izmēģināt spēkus cīņā par ceļazīmi uz "Eirovīziju".

Konkursā "Supernova" Linda startēja ļoti spēcīgas sievietes tēlā, bet vairums skatītāju viņas dziesmas vēstījumu, šķiet, palaida garām – daudz kaislīgākas diskusijas sabiedrībā radīja dziedātājas iedegums.

"Kāpēc Linda ir tādā krāsā?" kļuva par "Supernovas" pirmā ceturtdaļfināla vakarā biežāk uzdoto jautājumu, un tāpat neizpratni raisīja viņas matu krāsa.

Slavenākās apakšbikses Latvijā

Dažreiz, lai izpelnītos uzmanību ar izvēlēto apģērbu, vajag ļoti maz. To apliecināja šova "Saimnieks meklē sievu" trešās sezonas spilgtākais dalībnieks, mutīgais seniors Alfrids.

Viņš, savā sētā aušojoties ar potenciālajām līgaviņām, bija izmeties vienās apakšbiksēs, un šāda cienījamā kunga rīcība ne pa jokam satrauca skatītājus.

Komentāri par Alfrida pieticīgo ietērpu gāzās aumaļām – vieni priecājās par seniora drosmi un kritiku dēvēja par skauģu runām, bet lielākā daļa vienojās kopīgā sašutumā gan par necienīgu attieksmi pret nesen iepazītajām dāmām, gan par to, ka izvēlēto apakšbikšu labākās dienas jau bija sen pagājušas.

Pie prezidenta – sabristās kurpēs

Foto: LETA
Ar situāciju, ko pazīst daudzi no mums, pērnā gada sākumā nežēlastībā krita tagadējais premjerministrs Māris Kučinskis – īsi pirms tika pieņemts lēmums par viņa stāšanos valdības vadībā, politiķis uz izšķirošo tikšanos ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni Melngalvju namā bija ieradies apavos, uz kuriem redzami pamatīgi balti pleķi, kādus parasti atstāj uz ietvēm sakaisītais sāls.

Kamēr vieni politiķi aizstāvēja, citi norādīja – šāds misēklis, dodoties pie prezidenta, nav pieņemams.

Ar padomu palīgā steidza arī par modes blogeri iesauktais dažādu stilīgu pasākumu apmeklētājs Jaroslavs Barišņikovs, kurš piedāvāja vairākums variantus, lai šādas lietas neatkārtotos – maiņas apavi, kurpju notīrīšana pēc pastaigas pa ielu vai speciālu apavu kopšanas līdzekļu lietošana.

Apakšveļa vai izejamais tērps

Foto: DELFI
Kamēr pasaules šovbiznesa lielajos pasākumos uz sarkanajiem paklājiem regulāri zib gan plikumi, gan vešiņa, Latvijā šāda tendence nav pārlieku bieži novērojama. Šī iemesla dēļ ikreiz, kad kāda latviešu dāma uzvelk pikantāku tērpu, daudzi metas to apspriest.

Starp pēdējo gadu spilgtākajiem defilē publiskos pasākumos kļuva Agneses Zeltiņas ierašanās Grigorija Ļepsa koncertā 2016. gada jūlija izskaņā.

Pasākumam aktrise bija izvēlējusies melnu gandrīz caurspīdīgu topiņu, kas, sekojot modes tendencēm, nezinātājiem lika brīnīties, vai tik sabiedrības dāma uz pasākumu nav ieradusies apakšveļā, bet pieguļošās bikses izcēla viņas auguma aprises.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!