Ilgas pēc mazuļa dzen izmisumā. Draudzenes izveido atbalsta grupu 'Brīvais klēpis'
Foto: Privātā arhīva foto

Arī neauglība ir jāizsēro. Kādam šķiet: kā var sērot par to, kā tev nekad nav bijis? Bet tā tas ir, tiem, kuri ilgstoši nevar tikt pie mazuļa, šķiet, ka kāds ir nomiris, saka 28 gadus vecā Katrīna de Almeida-Sekeira, viena no atbalsta grupas "Brīvais klēpis" radītājām. Arī 33 gadus vecā Inga Vītola-Saliete apliecina, ka ilgas pēc bērna, kurš nepiesakās un nepiesakās, dzen izmisumā – tādā, ka var pa sienām rāpot, bet ikmēneša menstruācijas jāsagaida ar asarām acīs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Abas sievietes ir draudzenes jau daudzus gadus, taču kādu laikposmu viņu ceļš vijās pa dažādām pasaules vietām, līdz abas atkal satikās. Abas saprata, ka viņas vieno ne tikai senas draudzības saites, bet arīdzan kopīga ilgošanās – radīt bērnu. Tā tika izveidota atbalsta grupa "Brīvais klēpis", un arī nosaukuma rašanās ir saistīta ar dziļu filozofisku domu. Kā skaidro Katrīna, ir termins "mātes klēpis". Tā ir vieta, kur bērns tiek iznēsāts. Ja tas ir tukšs, ir skumjas, tukšums, bet brīvs klēpis simbolizē brīvību, gatavību saņemt to, ko sniedz Dievs un dzīve. "Ir viegli noslēgties sevī, bet ikvienam ir iespēja būt atvērtam, lai gan, protams, tas sāp – ka nesagaidi šī klēpja piepildīšanos," skaidro Katrīna. "Brīvais klēpis – tas ir atvērts – ja vēlies, nāc. Tukšais vairāk asociējas ar "man nav, man vajag". Taču brīvais klēpis ir kā cerība, ka mazulis atnāks un klēpis būs piepildīts," draudzeni papildina Inga.

Ar Katrīnu tiekos klātienē, viņas mājās, bet Ingas stāstu uzklausu telefonintervijā. Viņa uz Rīgu atbrauc aptuveni divas reizes mēnesī, kad ir kārtējās atbalsta grupas tikšanās reizes. Grūtības palikt stāvoklī ir gana daudzās ģimenēs, šī problēma plešas tikai plašumā, ko apliecina milzu interese par valsts apmaksātām mākslīgās apaugļošanas procedūrām, ir labdarības akcijas, kurās tiek vākti līdzekļi neauglības ārstēšanai, pēdējos gados kā sēnes pēc lietus aug klīnikas, kurās reproduktologi mēģina atrast cēloņus, kādēļ bērniņš nepiesakās, un palīdz tikt līdz gaidītajam rezultātam. Arī portāls "Cālis.lv" regulāri raksta par neauglību un tās ārstēšanas iespējām, tāpat "Cāļa" forumā ir daudz diskusiju, kurās ģimenes dalās savā pieredzē un sniedz atbalstu citiem.

Katrīna un Inga ir gatavas pastāstīt savus stāstus, tādā veidā iedrošinot arī citas sievietes savos emocionālajos pārdzīvojumos nemocīties vienatnē, bet meklēt domubiedrus, kas uzklausīs, sapratīs, atbalstīs, kopā būs gatavas paraudāt un plānot turpmāk veicamos soļus. Turpinājumā atradīsi stāstus par Ingu un Katrīnu, kā arī viņu izveidoto atbalsta grupu "Brīvais klēpis".

Tags

Cilvēkstāsti Ģimene Lasāmgabali Neauglība un tās ārstēšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form