Iznākusi grāmata jauniešiem – stāsts par sestklasniekiem, kas cenšas izglābt vasaras brīvlaiku

Iznākusi grāmata jauniešiem – stāsts par sestklasniekiem, kas cenšas izglābt vasaras brīvlaiku
Foto: Shutterstock

Šovasar iznākusi jauna Dainas Ozoliņas grāmata "Izglābt vasaras brīvlaiku", kurā tiek rakstīts par sestās klases skolēnu centieniem izglābt viņiem tik svarīgo vasaras brīvlaiku.

Grāmata vēsta par nelāgu situācija, ar kādu negaidot sastopas kādas Latvijas skolas sestās klases skolēni: otrā semestra sākumā skolas direktore paziņo, ka mācību gads varētu tikt pagarināts vismaz līdz jūnija vidum. Atņemt bērniem vasaras brīvlaika labāko daļu? – nudien izklausās, ka pieaugušie ir sajukuši prātā. Vismaz grāmatas varoņi - Luīze, Kārlis un Gustavs - par to ir pilnīgi pārliecināti. Trijotne ir apņēmības pilna rīkoties, un tā top vasaras brīvlaika glābšanas projekts, kura laikā tiks pieķerts zaglis, atklāti noslēpumi un pat saņemti ķīlnieki.

Autori, kas savus darbus rada pusaudžu auditorijai, vienmēr atrodas sava veida riska zonā, jo padsmitgadnieki, iespējams, ir pati prasīgākā auditorija no visām. Vienmēr pastāv iespēja, ka rakstnieks, pat runādams par šim vecumposmam aktuālajām tēmām, nebūs spējis "uzķert" vajadzīgo intonāciju, nepārzinās jaunāko tīņu sarunvalodu, nebūs varējis izsekot tūkstoš sīkumiem, kas vienudien kļūst svarīgi, bet jau nākamajā atkal zaudē nozīmi, "iziet no modes". Taču, ja visas vajadzīgās komponentes ir vietā, jauniešu grāmata nereti kļūst par izcilu veiksmi. Šķiet, ka šo veiksmes formulu labi pārzina latviešu rakstniece Daina Ozoliņa – un kā nu ne, ja viņas pusē ir vesela rinda labvēlīgu priekšnosacījumu.

Autore ilgu laiku strādājusi ar pusaudžu auditoriju Kaibalas skolā, turklāt regulāri tulko no angļu valodas virkni gan pasaules, gan Latvijas tīņu vidū ārkārtīgi populāru ārvalstu autoru grāmatu, sākot ar "Grega dienasgrāmatām" un "Nikijas dienasgrāmatām" jaunākiem lasītājiem un beidzot ar sēriju "Geek girl", kuras lasītāji jau tuvojas vidusskolas vecumam. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka arī pašas Dainas Ozoliņas grāmatas –"Ziemā vajag sniegu", "Burvīgās brīvdienas", "Atmaskot direktori" – prasīgie tīņi ir īpaši iecienījuši.

Grāmata ir pieejama arī kā e-grāmata.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!