Jaunums Rīgas Dzemdību nama pakalpojumu klāstā – vecmātes vizīte mājās pēc dzemdībām
Foto: Shutterstock

Rīgas Dzemdību nams piedāvā jaunajām māmiņām kvalificētu un pieredzējušu vecmāšu pēcdzemdību vizītes mājās. Vecmātes vizītes mājās pēcdzemdību periodā īpaši noderīgas ir jaunajām māmiņām, kuras sagaidījušas savu pirmo mazuli, ģimenēm, kuras mājup devušās drīz pēc dzemdībām vai kurām radušās kādas grūtības.

Sieviete pēc fizioloģiskām dzemdībām mājup var doties jau otrajā vai trešajā dienā. Tas nozīmē, ka kvalificēts medicīnas aprūpes personāls ir blakus salīdzinoši īsu laika posmu, kurā nav iespējams apgūt visas nepieciešamās prasmes mazuļa un sevis aprūpei. Tādēļ var rasties dažādi jautājumi, ko jaunie vecāki labprāt uzdotu speciālistam – vecmātei.

Pēcdzemdību mājas vizītes laikā māmiņa un mazulis saņem vecmātes aprūpi sev patīkamā un pazīstamā vidē. Aprūpe mājās aiztaupa stresu, kas var radīt došanās ārpus mājas. Sievietes savās mājās jūtas daudz brīvāk, var netraucēti uzdot interesējošus jautājumus par savu un mazuļa veselību un aprūpi, skaidro Dzemdību namā.

Pēcdzemdību mājas vizītē vecmāte:

  • Uzklausa un izvērtē pacientes sūdzības.
  • Novērtē pacientes psihoemocionālo stāvokli.
  • Izmeklē māti un jaundzimušo, atbilstoši protokolam.
  • Nepieciešamības gadījumā nodrošina praktisku atbalstu.
  • Informē pacienti par: aktivitātēm un atpūtu pēcdzemdību periodā; personīgo higiēnu; uzturu; dzimumdzīvi pēc dzemdībām, zīdīšanu / jaundzimušā ēdināšanu; jaundzimušā aprūpi un higiēnu; drošības pasākumiem, kas jāveic / jāievēro, lai netiktu apdraudēta jaundzimušā veselība un dzīvība; neatliekamām situācijām, kad nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta, speciālista vai neatliekamās medicīniskās palīdzības.
  • Sniedz situācijai atbilstošas, uz pierādījumiem balstītas rekomendācijas.

Par to, cik svarīgas būtu vecmāšu vizītes pēcdzemdību periodā, turklāt valsts apmaksātas, dzemdniecības speciālisti runā jau pāris gadus, tomēr valstiskā līmenī jautājums joprojām nav aktualizēts. Par šo tēmu atradīsi šeit.

Tomēr jāņem vērā, ka vecmātes mājas vizīte pēcdzemdību periodā ir maksas pakalpojums. Vienas vizītes (1,5 stundas) cena – 60 eiro, saskaņā ar SIA "Rīgas Dzemdību nams" Maksas pakalpojumu cenrādi.

Pieteikt vizīti var Rīgas Dzemdību namā pa tālruni 29876008, darba dienās no pulksten 9 līdz 15.

Piesakot vizīti, tu vienosies par konkrētu vizītes laiku, jo vecmātes ierašanās ir atkarīga no attāluma, kāds jāveic no Rīgas Dzemdību nama līdz tavai dzīves vietai. Šis pakalpojums tiek sniegts Rīgā un Pierīgā (ne vairāk kā 60 km attālumā).

Pakalpojums tiek nodrošināts darba dienās no pulksten 9 līdz 18, kā arī brīvdienās un svētku dienās, iepriekš vienojoties ar vecmāti. Vecmātes mājas vizītes ilgums ir 1,5 stundas (neskaitot ceļā pavadīto laiku).

Tags

Rīgas Dzemdību nams Pēcdzemdību periods
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form