Kā notiks ģimenes valsts pabalsta izmaksa par ceturto un nākamajiem bērniem
Foto: Shutterstock

Ģimenes valsts pabalsta apmērs par ceturto un nākamajiem bērniem no 2017. gada ir noteikts 50,07 eiro mēnesī (līdz šim 34,14 eiro). Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka tajos gadījumos, kad pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem jau bijis piešķirts, un tā izmaksa turpinās pēc 2017. gada 1. janvāra, pirmos trīs mēnešus tiks izmaksāta līdzšinējā summa 34,14 eiro.

Līdz aprīlim VSAA pārrēķinās pabalstu un aprīlī izmaksās gan starpību, kas izveidojusies par janvāri, februāri un martu, gan aprīļa pabalstu jaunajā apmērā – 50,07 eiro. No maija pabalstu noteiktajā apmērā 50,07 eiro mēnesī VSAA izmaksās regulāri.

To paredz Valsts sociālo pabalstu likuma Pārejas noteikumu 19. punkts, informē VSAA preses sekretāre Iveta Daine.

Ja ģimenes valsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem piešķirts pēc 2017. gada janvāra, tad pabalstu uzreiz izmaksā jaunajā apmērā 50,07 eiro.

Šobrīd VSAA maksā ģimenes valsts pabalstu par aptuveni 18 tūkstošiem bērnu, kuri ģimenē ir ceturtais vai nākamais bērns.

Ģimenes valsts pabalstu piešķir par katru ģimenē audzināmo bērnu no viņa viena gada vecuma sasniegšanas dienas līdz 15 gadu vecumam.

Ja bērns pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas turpina mācīties vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē un nesaņem stipendiju, tad pabalstu turpina maksāt līdz 19 gadu vecumam (ja nav stājies laulībā).

Lai saņemtu ģimenes valsts pabalstu, jāiesniedz iesniegums pabalsta piešķiršanai.

Tags

Ģimenes valsts pabalsts Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra

Comment Form