'Knīpas un Knauķi' gatavojas jubilejai un ieskaņo jaunu dziesmu albumu par emocijām
Foto: Publicitātes attēls

2021. gada pavasarī bērnu vokālā studija "Knīpas un Knauķi" svinēs 50 gadu jubileju un, lai dalītos svētku priekā, sadarbībā ar "Rimi Bērniem" izdos jaunu mūzikas albumu "Emociju pētnieki". Albumā būs apkopotas 12 dziesmas par dažādām emocijām: prieku, dusmām, laimi, bēdām, kautrīgumu, draudzīgumu, bailēm, mieru, uztraukumu, pateicību, skaudību un mīļumu. Šobrīd publicēts pirmais singls no gaidāmā albuma – dziesma par prieku, ko ir iespējams noklausīties populārākajos mūzikas straumēšanas kanālos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svinot savu 50 gadu dzimšanas dienu, "Knīpas un Knauķi" aicina visas Latvijas ģimenes un bērnus doties savu emociju pētniecības ceļā, lai tās labāk saprastu, izjustu, apzinātos un nosauktu vārdā un lai mēs visi šajā pasaulē varētu justies labāk.

"Projektā "Emociju pētnieki" vēlamies sniegt iespēju ikvienam bērnam ar viņa ģimenes vai pedagoga atbalstu izzināt savas emocijas, lai veidotu harmoniskas attiecības un patiešām izbaudītu bērnību. Jebkurās attiecībās ir svarīgi sadzirdēt un saprast otru cilvēku, taču ne mazāk svarīga ir spēja saprast pašiem sevi, kā mēs jūtamies un kāpēc dažādās situācijās reaģējam tieši tā un ne citādi. Tās ir dabiskas reakcijas, tās nevajag apspiest vai apvaldīt, bet tās ir ļoti noderīgi iepazīt un atpazīt," saka Edīte Putniņa, vokālās studijas "Knīpas un Knauķi" vadītāja.

Emocijas mūzikas valodā tulko 12 komponisti, no kuriem vairāki radījuši daudzu iemīļotas bērnu dziesmas. Pirmo dziesmu "Prieks", kurai mūziku rakstījis Andris Sējāns, jau iespējams noklausīties "Youtube", "Spotify", "Apple Music" un citās mūzikas straumēšanas platformās. Pārējo dziesmu mūzikas autori ir Līga Celma, Ģirts Bišs, Laura Jēkabsone, Jānis Šipkēvics, Jānis Ķirsis, Anita Rezevska, Jonita Štoma, Edīte Putniņa, Andris Kontauts, Ēriks Ešenvalds un Sanita Sējāne. Visām dziesmām vārdus sarakstījusi bērnu dzejoļu un dziesmu tekstu autore Inga Cipe. Savukārt topošā albuma vizuālo noformējumu veido vairāku literāru izdevumu un mūzikas albumu ilustratore Estere Betija Grāvere.

Dziesmu albumu papildinās īpašas emociju pētnieku darba lapas pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kas ar radošu uzdevumu un vērot rosinošu jautājumu palīdzību mudinās apzināt un iepazīt savas emocijas.

Albums top ar programmas "Rimi Bērniem" atbalstu, uzsverot, cik svarīgi, lai Latvijas nākotni veidotu harmoniski un inteliģenti jauni cilvēki. "Mēs priecājamies kopā ar "Knīpām un Knauķiem" dot Latvijas sabiedrībai jaunas zināšanas. Dziesmas, dzejoļi un rotaļas ir lielisks un atraktīvs veids, kā bērniem apgūt šīs jaunās zināšanas un nostiprināt esošās. Arī pieaugušie, klausoties dziesmas un darbojoties kopā ar bērniem, varēs ne vien paši labāk izprast dažādo emociju būtību, bet arī tās vairāk iepazīt kopā ar saviem mazajiem emociju pētniekiem," uzsver Madara Kivkucāne, "Rimi Bērniem" zīmola vadītāja.

Albums gaidāms nākamajā pavasarī, bet "Knīpu un Knauķu" 50 gadu jubilejas koncerts plānots 2021. gada 8. maijā Ķīpsalas hallē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni Dziesmas Ēriks Ešenvalds Jānis Šipkēvics (Shipsi) Knīpas un Knauķi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form