Mediķi bažīgi par pašnāvību mēģinājumu skaita pieaugumu jauniešu vidū
Foto: Shutterstock

Ir jādomā par jauniešu psihisko veselību, jo pieaug pašnāvību mēģinājumu skaits viņu vidū, otrdien valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš sacīja, ka pašlaik šī problēma izkristalizējas ļoti nopietni, un ir jādomā par jauniešu, pusaudžu psihisko veselību un psihisko stāvokli. "Ir ievērojami pieaudzis suicīda mēģinājumu skaits," norādīja mediķis.

RAKUS novērots, ka jaunieši pašnāvības mēģinājumos pārsvarā izmanto tabletes vai arī lec no augstuma, gūstot traumas.

"Piemēram, vakar mums bija septiņi gados salīdzinoši jauni cilvēki, līdz 30 gadiem, kuri lietojuši tabletes ar mērķi noindēties," informēja Višņakovs.

Iepriekš arī Krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" pārstāve Astra Ozola informēja, ka aprīlī aizvien bijis daudz zvanu uz bezmaksas diennakts atbalsta tālruni, kuros zvanītāji atzīst, ka viņiem ir pašnāvības domas. Sarunas laikā par šādām domām runāts 22 procentos gadījumu.

Tags

Austrumu slimnīca Jaunietis Pusaudzis Pusaudžu depresija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form