Novembrī Rīgas apkaimes skolās īpašā akcijā bērniem bez maksas pārbaudīs redzi
Foto: Shutterstock

No 21. līdz 29. novembrim Rīgas apkaimes skolās notiks bezmaksas redzes pārbaudes. Līdz šim Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmas "Dakter, es labi redzu!" īstenošanas gaitā redze pārbaudīta jau 455 lauku skolās 15 359 skolēniem. Šoreiz redzi pārbaudīs arī Baldones, Ķekavas, Siguldas, Mālpils, Krimuldas, Saulkrastu, Sējas, Inčukalna, Garkalnes, Carnikavas, Ropažu novados.

Fonda mērķis - līdz 2018. gadam aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados, lai to audzēkņiem laikus konstatētu redzes pasliktināšanos un palīdzētu to novērst. Tādēļ pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni ar vāju redzi saņem recepti-dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei.

Līdz šim redze pārbaudīta jau 455 lauku skolās 15 359 skolēniem, no kuriem 3 652 saņēma receptes-dāvanu kartes briļļu iegādei. Redzes pārbaude ar fonda atbalstu paveikta jau 97 novados.

Latvijas skolēnu redzes skrīnings (veikts 2010. gadā) paradīja, ka redzes korekcija var būt nepieciešama līdz pat 44 procentiem to jaunāko klašu skolēnu, par kuriem bija bažas saistībā ar redzi. Tādēļ kopš 2013. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds īsteno programmu "Dakter, es labi redzu!", kura laikā sertificēts oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru.

Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem nereti ir pārmērīga mācību slodze, pastāvīga datoru un citu iekārtu lietošana acu tuvumā, neprasme atpūtināt un vingrināt acis. Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū. Redzes izmaiņas palīdz koriģēt briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl nereti ģimenes materiālie apstākļi ir nepārvarams šķērslis briļļu iegādei.

Plānotās vizītes:

  • 21. novembrī Baldones vidusskola un Daugmales pamatskola
  • 22. novembrī Allažu pamatskola, Mālpils novada vidusskola un Mālpils internātpamatskola
  • 23. novembrī Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā vidusskola un Inčukalna pamatskola
  • 24. novembrī Saulkrastu vidusskola un Carnikavas pamatskola
  • 27. novembrī Krimuldas vidusskola un Vangažu vidusskola
  • 28. novembrī Sējas pamatskola un Ropažu vidusskola
  • 29. novembrī Zaķumuižas vidusskola.

Tags

Borisa un Ināras Teterevu fonds Acu veselība

Comment Form