Pastāvot nožņaugšanās draudiem, no tirdzniecības atsauc Baltkrievijā ražotu rotaļlietu 'Kaķēns'
Foto: Publicitātes attēli

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) rīcībā ir informācija, ka pastāv iespēja, ka starp rotaļlietām "Ķaķēns", "Klauns", "Zilons" un "Vāvere" ir rotaļlietas, kas neatbilst būtiskajām drošuma prasībām, ziņo PTAC pārstāve Evija Lene.

Polijas tirgus uzraudzības iestāde, veicot rotaļlietas "Kaķēns" testēšanu, konstatēja, ka rotaļlietai piestiprinātā aukla ir pārāk gara, (pārsniedz 22 centimetrus) un var radīt nožņaugšanās risku. Auklas galā piestiprināto plastmasas elementu var noraut un bērns to var norīt vai ieelpot.

PTAC aicina patērētājus rūpīgi iepazīties ar rotaļlietu identifikāciju un gadījumā, ja jūsu rīcībā ir nonākusi kāda no minētajām rotaļlietām un tai pievienotās auklas garums pārsniedz 22 cm, nekavējoties pārtraukt tās lietošanu.

Saskaņā ar Eiropas Savienības ātrās ziņošanas sistēmā RAPEX pieejamo un PTAC rīcībā esošo informāciju rotaļlietu "Kaķēns" Latvijā bija iespējams iegādāties:

  • SIA "MGU" veikalos "Bēbis";
  • SIA "Biroja Apgādes Centrs" veikalā;
  • SIA "FOBOSS VIENS" veikalos "Lāčuks".

Ja savam mazulim esi iegādājies šādu rotaļlietu, tad atgriez preci tirdzniecības vietā, kur to iegādājies vai noņem (nogriez) virves galā piestiprināto plastmasas elementu, tādējādi novēršot iespējamos apdraudējumus.

Tags

Nedrošas rotaļlietas PTAC Rotaļlietas

Comment Form