Pētījuma laikā plāno izveidot skrīninga metodi bērniem ar CSWS sindromu vai UDHS
Foto: Shutterstock

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) un Latvijas Universitāte (LU) kopīgi plāno veikt pētījumu, kura mērķis ir izveidot skrīninga metodi bērniem vecumā no septiņiem līdz 15 gadiem ar CSWS* vai uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS)

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pētījuma laikā ar datorizētu testu palīdzību tiks pētītas dažādas kognitīvās funkcijas bērniem vecumā no septiņiem līdz 15 gadiem. BKUS un pētnieki no LU aicina atsaukties vecākus, kuri kopā ar saviem bērniem būtu gatavi dalībai pētījumā.

Kas būs jādara:

  • bērnam vecāku uzraudzībā jāpilda vairāki datorizēti uzdevumi;
  • vecākam un bērnam jāaizpilda nosūtītās aptaujas.

Jūsu ieguvumi:

  • ieteikumi vecākiem bērna atbalstam;
  • rekomendācijas pedagogiem;
  • ieguldījums pētījumā un jaunas diagnostikas metodes izstrādē;
  • atgriezeniskā saite.

Īpaši aicināti piedalīties bērni ar uzmanības traucējumu pazīmēm, kā arī tos, kuriem jau ir diagnosticēts CSWS vai UDHS sindroms, bet gaidīta atsaucība arī no bērniem, kuriem šķietami nekādu pazīmju par šādiem traucējumiem nav.

Jautājumus par pētījumu var uzdot, rakstot uz epastu udhs@exploro.lv. Papildu informācija atrodama arī šeit.

*Specifisks miega epilepsijas paveids, kas izpaužās ne tikai (un ne tik daudz) ar epileptiskām lēkmēm (jo epileptiskā aktivitāte ir miega laikā), bet ar uzvedības un kognitīvās sfēras simptomiem.

Tags

Uzmanības deficīta sindroms Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Latvijas Universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam