Pirmajā Medijpratības nedēļā Latvijā notiek dažādi pasākumi bērniem un jauniešiem
Foto: Shutterstock

Pirmajā Medijpratības nedēļā, kas Latvijā un visā Eiropā šogad notiek no 18. līdz 24. martam, sabiedrības un jo īpaši bērnu, jauniešu medijpratības prasmju uzlabošanai tiek organizēti dažādi pasākumi gan lieliem, gan maziem.

Šogad Eiropas Komisija pirmo reizi organizē Eiropas medijpratības nedēļu ar dažādiem izglītojošiem pasākumiem. Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas eksperte Klinta Ločmele: "Šonedēļ īpaši aicinām arī skolās un ģimenēs pārrunāt dažādus ar mediju lietošanu un informācijas patiesuma izvērtēšanu saistītus jautājumus, piemēram, par "Facebook" lapām, kurām sekojam, sociālajos medijos izveidotiem viltus profiliem, interneta lietderīgu izmantošanu (ne tikai laika īsināšanai), reklāmu izvērtēšanu, informācijas salīdzināšanu dažādos avotos u.c."

18. martā pulksten 11 Nacionālajā Mākslu vidusskolā notiks interaktīvs uzvedums 3. – 5. klases skolēnu medijpratības stiprināšanai. Medijpratības izrādi bērniem izstrādājuši un izspēlēs meža zvēri – Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) 4. kursa studenti, topošie aktieri Una Eglīte, Rūdolfs Apse un Mārtiņš Gailis. Uzvedums veidots, par pamatu izmantojot Vidzemes Augstskolas docentes, komunikācijas zinātnes doktores Solvitas Denisas-Liepnieces pasaku "Caps un ciet jeb Vilks manipulators". Tas ir izglītojošs un izklaidējošs stāsts, kas bērniem palīdz saprast, kā veidojas informatīvā vide un mācīties kritiski izvērtēt redzēto vai dzirdēto. Ar izrādi LKA trupa KM un "British Council" pārstāvniecības Latvijā veidotā projekta ietvaros vēlāk dosies turnejā uz vēl vairākām Latvijas skolām. Tāpat izrādei taps arī video ieraksts, ko līdz mācību gada beigām paredzēts nosūtīt visām Latvijas skolām izmantošanai mācību stundās vai citās nodarbībās 9 – 11 gadus vecu bērnu izglītošanai, vēsta Kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Lita Kokale.

18. martā pulksten 11.30 Tīnūžu pagasta Ogres tehnikumā notiks seminārs 3.-4. kursu jauniešiem par aktualitātēm mediju tehnoloģiju nozarē, tiekoties ar nozares profesionāli.

19. – 20. martā no pulksten 13 Gētes Institūtā notiks darbseminārs angļu valodā, kas būs veltīts virtuālās realitātes 360° reportāžu veidošanai: saruna ne vien par tehnisko pusi, bet arī par jaunu stāstīšanas veidu.

20. martā pulksten 16 ES mājā notiks nodarbība, uz kuru aicināts ikviens interesents, lai pilnveidotu zināšanas par argumentāciju, publisko runu.

Visi plānotie Medijpratības nedēļas pasākumi aplūkojami interaktīvā kartē.

Source

Cālis.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form