Rīgas Dzemdību namā visām dzemdētājām un viņu pavadošām personām veiks Covid-19 testu
Foto: DELFI

Saistībā ar epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos – strauju un nekontrolētu Covid-19 izplatību valstī, Rīgas Dzemdību namā (RDN) no šodienas, 31. oktobra, ieviesti stingrāki ierobežojumi, liecina paziņojums RDN mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
  • No 31. oktobra visām Uzņemšanas nodaļā hospitalizētām grūtniecēm, dzemdētājām un nedēļniecēm, kā arī viņu pavadošajām personām tiks veikta Covid-19 testēšana. Ja persona varēs uzrādīt negatīvu Covid-19 testa atbildi, kas nav vecāka par 48 stundām, atkārtoti tests nebūs jāveic.
  • Pacientes ar apstiprinātu Covid-19 infekciju, pacientes, kuras atrodas pašizolācijā vai kurām ir izteikta akūtas respiratorās vīrusu infekcijas simptomātika un nevar tikt izslēgta Covid-19 infekcija, piemēram, sauss klepus un temperatūra virs plus 38 grādiem pēc Celsija, tiks ievietotas Infekciju izolatorā. Pavadošās personas ar saslimšanas pazīmēm stacionārā ielaistas netiks.
  • No 2. novembra pavadošajām personām nebūs atļauts pavadīt pacienti uz ambulatorajām vizītēm, tai skaitā USG izmeklējumiem.
  • Jaundzimušo uz izmeklējumiem drīkst pavadīt tikai viens no vecākiem.
  • No 2. novembra uz laiku tiks pārtraukts pieraksts uz Ģimenes skolas lekcijām. Apmeklētājiem, kas jau ir pierakstījušies, lekcijas un nodarbības notiks, ievērojot stingrus epidemioloģiskās drošības mērus. Individuālas pirmsdzemdību sagatavošanas nodarbības tiks organizētas.
  • No 4. novembra pavadošās personas drīkstēs piedalīties plānveida operācijās, tikai uzrādot negatīvu Covid-19 testa atbildi, kas nav vecāka par 48 stundām.

Ierobežojumi pieņemti, lai aizsargātu māmiņu un jaundzimušo veselību un dzīvību, kā arī atbalstītu vispārējos sabiedrības epidemioloģiskās drošības mērus. RDN kolektīvs aicina sekot paziņojumiem Dzemdību nama mājaslapā, kurā tiek publicēta visa aktuālā informācija.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Rīgas Dzemdību nams
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form