Rudens Kuldīgas slimnīcā nācis ar 400. mazuli un diviem dvīņu pāriem
Foto: Sintija Dešina un Kristaps Balsers ar dvīņiem Kārli un Katrīnu Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā. Publicitātes foto

Pagājušajā mēnesī Kuldīgas slimnīcā sagaidīts šī gada stacionāra 400. jaundzimušais – mazliet vējainā, tomēr saulainā 7. oktobra pievakarē Kuldīgas slimnīcā tika sagaidīts kuldīdznieks Ričards, kurš ir otrais bērniņš Simonas Škapares-Sīles un Aigara Sīļa ģimenē. Septembrī un oktobrī katrā mēnesī sagaidīti pa vienam dvīņu pārim. Šogad Kuldīgas slimnīcā piedzimuši 432 bērni, no tiem 194 dzimuši ģimenes dzemdībās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mazo brālīti Ričardu mājās nepacietīgi gaidīja vecākais brālis Olivers. Gan Oliveru pirms astoņiem gadiem, gan tagad Ričardu sagaidīt palīdzējusi Kuldīgas slimnīcas vecmāte Zane Japeniņa, atklāj slimnīcas pārstāve Anda Šlakorciņa.

Ģimene pastāstījusi, ka abi dēli ir dzimuši ģimenes dzemdībās. Taujāts, ko vīrietim nozīmē piedalīties ģimenes dzemdībās, Ričarda tētis Aigars atzīst, ka ir citādi būt blakus, just emocijas, pārgriezt bērnam nabas saiti. "Piedalīties, nevis atnākt uz gatavu!" – tāds ir Aigara aicinājums arī citiem tēviem: "Kaut arī it kā jūties bezspēcīgs, tomēr vismaz vari sievai muguru pamasēt un sniegt emocionālo atbalstu!"

Rudens Kuldīgas slimnīcā nācis ar 400. mazuli un diviem dvīņu pāriem
Foto: Publicitātes foto

Turpinot tradīciju sveikt Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļas apaļā simta jaundzimušos, 400. mazuļa ģimene saņēma īpašu apsveikumu no slimnīcas vadības. Ričards tika pie pasaku grāmatas, pirmajiem zābaciņiem, cimdiņiem un īpašas mīļmantiņas. Sveicot vecākus, tika pasniegti ziedi māmiņai Simonai un spiesta roka tētim Aigaram.

Savukārt 24. oktobrī Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīts šogad jau otrais dvīņu pāris – puisītis Kārlis un meitiņa Katrīna.

Katrīnas un Kārļa vecāki ir Sintija Dešina un Kristaps Balsers no Saldus. Dvīnīši tika sagaidīti ģimenes dzemdībās, piedaloties vecmātei Ingai Losānei. Pirmā piedzima Katrīna, bet deviņas minūtes vēlāk – Kārlis. Par bērniņu sagaidīšanu tētis Kristaps ar lepnumu saka: "Biju gaidījis, ka man kā tētim piedalīties dzemdībās būs grūtāk, nekā bija!"

Rudens Kuldīgas slimnīcā nācis ar 400. mazuli un diviem dvīņu pāriem
Foto: Publicitātes foto

Māmiņa Sintija pastāsta, ka gan viņas, gan vīra dzimtās jau ir bijuši dvīņi. "Iepriekš par to tikai pajokojām, bet tad pārņēma šoks, pašiem sonogrāfijā ieraugot dvīņus!" pirmās izjūtas atceras Sintija.

Vecākus ar Kārli un Katrīnu mājās jau gaida divas māsiņas – sešgadīgā Loreta un divgadīgā Paula. Lai arī Sintijai un Kristapam ir satraukums par to, cik sarežģīta būs auklēšana, tomēr abi ir laimīgi un tic, ka ar visu tiks galā.

Savukārt šī gada pirmais Kuldīgas slimnīcā dzimušais dvīņu pāris Elza un Jēkabs no Tukuma novada piedzima 17. septembrī. "Dvīņu dzemdības vecmātei vienmēr ir saistītas ar dubultadrenalīnu, bet pēc tam ir dubultprieks un gandarījums, ka visi veseli un laimīgi var doties mājās!" saka Dzemdību nodaļas vecākā vecmāte Inga Losāne.

Katru gadu Kuldīgas slimnīcā tiek sagaidīti vismaz trīs dvīņu pāri. Visražīgākais bijis 2019. gads, kad dvīnīši nākuši pasaulē sešām ģimenēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.