Mātes loma un ģimenes dzīve rada miljoniem jautājumu. Starp tiem ir tādi, kuri rada kauna sajūtu pat visdrosmīgākajām sievietēm.

Šos jautājumus mammas kautrējas uzdot psihologam, tādēļ bieži vien atbilžu meklējumos apmeklē anonīmus forumus. Nav nekāds pārsteigums, ka vairums no viņām šajā interneta vidē negūst ne atbalstu, ne profesionālu padomu.

Psiholoģe, kura pati veido blogu vecākiem, Jekaterina Safanova – portālam "Letidor" atklāj šos jautājumus un sniedz arī atbildes uz tiem. Tie ir jautājumi, kas var mulsināt daudzus, bet ar tiem ikdienā saskaras pietiekami daudz mammu.

Kāpēc man rodas vēlme iesist savam bērnam?

Vēloties nomierināt savu kliedzošo mazuli, dažreiz mamma saskaras ar savu bezspēcību, kas var veicināt agresiju. Sākumam ir jāpasaka, ka dusmas – tā ir pilnīgi dabiska cilvēka reakcija. Tomēr agresija pret mazuli ir signāls par to, ka tavs psiholoģiskais stāvoklis ir visai kritisks.

Atceries, ka par emocijām, kuras rada tavs bērns, esi atbildīgs tu pats. Un jāstrādā ir tieši ar tevi. Bet tas, vai bērnu sist vai nesist, – ir tikai tavs lēmums, un tas, savukārt, ir atkarīgs tikai no taviem principiem un audzināšanas metodēm. Bet, protams, jebkura fiziska soda pielietošana maksimāli negatīvi ietekmē bērna attīstību, kā arī vecāku-bērnu attiecības kopumā.

  • Par pozitīvās disciplinēšanas metodēm plašāk lasi šeit un atceries, ka fiziska spēka pielietošana pret bērnu Latvijā ir aizliegta ar likumu un tu vari tikt sodīts. Par situāciju Latvijā šajā jautājumā lasi te.

Risinājums. Jebkuras emocijas ir "jāizlādē" – gan pozitīvās, gan arī negatīvās. Lai mazulis neciestu no tavām dusmām, tu vari šīs emocijas novirzīt uz jebkuru citu objektu – padauzīt spilvenu, piemēram.

Ja vēlme iesist bērnam ir pietiekami spēcīga, pastāv risks, ka tava vēlēšanās pārvērtīsies reālā darbībā, tad labāk tomēr apmeklēt psiholoģiskos treniņus, kuros tev iemācīs, kā novirzīt savas dusmas citā virzienā.

Source

Cālis.lv

Tags

Attiecības ģimenē Bērna audzināšana Sarakstu karuselis Sekss
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form